ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
05 лютого 2014 рокуСправа №801/1181/14
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Циганова Г.Ю., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1
до Керченської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим
про скасування податкового повідомлення-рішення
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся 04.02.2014 року до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Керченської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим про скасування податкового повідомлення-рішення №0000111702 від 08.11.2013 року.
Відповідно до вимог ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини 2 статті 48 КАС України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.
Згідно з частиною другою статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В порушення зазначеної норми, позивач не надав доказів: копію паспорта позивача; свідоцтво про реєстрацію позивача (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) як фізичної особи-підприємця; скарги позивача до Головного управління Міндоходів в АР Крим та Міністерства доходів і зборів України; повідомлення №118/17.2 від 13.09.2013 року про документальну позапланову невиїзну перевірку; наказ Керченської ОДПІ №157 від 12.09.2013 року; акт перевірки №223/17.2-21/НОМЕР_1; договір оренди земельної ділянки №1/04 від 08.01.2004 року; договір оренди земельної ділянки №11/06-07 від 06.06.2007 року.
В порушення частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви не доданий документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Суд визначає, що у даному випадку адміністративний позов носить характер майнового з урахуванням такого.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень про збільшення суми грошового зобов'язання за основним платежем - 228865,69 грн. та за штрафними санкціями - 57216,42 грн, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
На зазначені обставини також звертає увагу Вищий адміністративний суд у листі від 18.01.2012 № 165/11/13-12.
Згідно з частиною 3 статті 4 Закону під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Таким чином, позивач повинен сплатити судовий збір виходячи з суми позову, але не менш 487,20 грн., (4872,00 грн. х 10%).
Крім того, з позовної заяви вбачається що рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси та обов'язки іншої особи, яка є орендодавцем за договором оренди земельної ділянки, а саме: Ленінська селищна рада. Тому необхідно зазначити таку особу як третю особу (на стороні позивача або відповідача) без самостійних вимог на предмет спору, її найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Згідно з частиною 3 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 20.02.2014 року.
Керуючись ст. 48, 106, 107, 108 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 20.02.14 усунути вказані недоліки, а саме: надати копію паспорта позивача; свідоцтво про реєстрацію позивача (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) як фізичної особи-підприємця; скарги позивача до Головного управління Міндоходів в АР Крим та Міністерства доходів і зборів України; повідомлення №118/17.2 від 13.09.2013 року про документальну позапланову невиїзну перевірку; наказ Керченської ОДПІ №157 від 12.09.2013 року; акт перевірки №223/17.2-21/НОМЕР_1; договір оренди земельної ділянки №1/04 від 08.01.2004 року; договір оренди земельної ділянки №11/06-07 від 06.06.2007 року; документ про сплату судового збору майнового характеру; зазначити у позовній заяві особу на права, інтереси або обов'язки якої можуть вплинути рішення (її найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку , адреса електронної пошти, якщо такі відомі); при усуненні недоліків позовної заяви врахувати вимоги частини третьої статті 106 КАС України про додання позовної заяви її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/1181/14 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину ухвали або справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Циганова Г.Ю.