ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 січня 2014 р. Справа №801/654/14
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кононової Ю.С., за участю секретаря судового засідання Магері М.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Євпаторійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Євпаторійська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 343,15 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 знаходиться на обліку як платник податків у Євпаторійській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим. Відповідно до заяви про право зайняття спрощеної системи оподаткування, відповідачка отримала свідоцтво платника єдиного податку. Однак, сплата єдиного податку у липні та серпні 2013 року відповідачкою вчасно та в повному обсязі здійснена не була, у зв'язку з чим в неї виникла заборгованість у сумі 343,15 грн., яка всупереч направленій їй вимозі №87-17 від 27.09.2013 року у добровільному порядку нею не сплачується.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи у його відсутність.
Представник відповідача до залу судового засідання не з'явився, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином. Клопотань або заперечень на позов не надав, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа підприємець (а.с.4), знаходиться на податковому обліку у Євпаторійській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим (а.с.7) та являється платником єдиного податку, що підтверджується відповідною заявою про застосування спрощеної системи оподаткування та свідоцтвом (а.с.9, 11).
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 291.3 ст. 291 Податкового Кодексу України, юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Згідно з п. 293.1., 293.2 ст. 293 Податкового Кодексу України, ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.Відповідно до п. 295.1 ст. 295 Податкового Кодексу України, платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Згідно з п. 295.2 ст. 295 Податкового Кодексу України, нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Відповідач свій обов'язок по вчасній сплаті єдиного податку не виконувала, у зв'язку з чим в неї виникла заборгованість у загальному розмірі - 343,15 грн., а саме: станом на 20.07.2013 року у сумі 171,10 грн. та станом на 20.08.2013 рік у сумі 172,05 грн., що також підтверджується розрахунком суми заборгованості платника єдиного податку (а.с.14-22).
Відповідно до п.59.1. ст.59 ПК України, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Євпаторійською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів в АР Крим було винесено податкову вимогу №87-17 від 27.09.2013 року, яка була направлена відповідачу, але повернулась 28.11.2013 року відправнику з відміткою «за закінченням терміну зберігання», а отже вважається врученою належним чином (а.с.12).
Доказів оплати заборгованості або оскарження вимоги відповідачем суду надано не було, у зв'язку з чим вказана вимога є узгодженою.
Таким чином, на момент розгляду справи заборгованість відповідача по сплаті єдиного податку становить 343,15 грн., а отже заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Євпаторійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) заборгованість з єдиного податку у сумі 343,15 (триста сорок п'ять) гривень 15 копійок на р/р 31518970700304 - місцевий бюджет Кіровська с/р, ОКПО 37562192, МФО 824026, ГУ ДКСУ в АР Крим, код платежу 18050400 - єдиний податок з фізичних осіб.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення десятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Ю.С. Кононова