Судове рішення #35091281

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ


УХВАЛА


30 січня 2014 року м. Київ К/800/5190/14

Суддя Вищого адміністративного суду України Іваненко Я.Л., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 05 серпня 2010 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних сил України, Командування Сухопутних військ Збройних сил України, Миколаївського обласного військового комісаріату, Державного казначейства України про визнання незаконною бездіяльності, стягнення недоплаченого грошового забезпечення, стягнення матеріальної та моральної шкоди,

в с т а н о в и л а :

23 січня 2014 року ОСОБА_1 звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 05 серпня 2010 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних сил України, Командування Сухопутних військ Збройних сил України, Миколаївського обласного військового комісаріату, Державного казначейства України про визнання незаконною бездіяльності, стягнення недоплаченого грошового забезпечення, стягнення матеріальної та моральної шкоди.

Статтею 213 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги до касаційної скарги.

Як вбачається з поданої касаційної скарги та доданих до неї матеріалів, вона не відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки в порушення приписів частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору в розмірах ставок цього збору, передбачених Законом України "Про судовий збір" в редакції зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 19 вересня 2013 року №590-VIІ за реквізитами: отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, рахунок отримувача: 31210255700007, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030005 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)" або копії документа, який надає право на пільги щодо його сплати.

Відповідно до п. п. 3 п. 3 ч. 2 ст. 4 зазначеного Закону ставка судового збору за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду складає 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви (за подання позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати), а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 70 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми (за подання позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати).

При цьому, частиною 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Позивачем подано клопотання про звільнення відсплати судового збору, проте, не надано доказів того, що його майновий стан унеможливлює сплату вказаного судового збору, а тому дане клопотання задоволенню не підлягає.

З доданої до касаційної скарги копії ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2013 року вбачається, що суд апеляційної інстанції розглянув апеляційну скаргу в порядку письмового провадження.

Згідно з частиною 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Відповідно до частини 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Оскільки позивачем не порушується питання про поновлення строку на касаційне оскарження, а з наявних матеріалів касаційної скарги неможливо з'ясувати питання щодо дотримання позивачем встановленого статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України строку на касаційне оскарження, касаційну скаргу необхідно залишити без руху з метою надання позивачу часу для подачі заяви про поновлення строку на касаційне оскарження із зазначенням причин його пропуску (якщо таке мало місце) та належним підтвердженням цьому (докази, з яких вбачається дата направлення позивачу Одеським апеляційним адміністративним судом копії оскаржуваного судового рішення суду апеляційної інстанції (конверт, в якому надійшла ухвала).

Згідно з частиною 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, а тому вона повинна бути залишена без руху до усунення скаржником зазначених недоліків.

Керуючись ст. ст. 108, 212, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,-

у х в а л и л а :

Касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 05 серпня 2010 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних сил України, Командування Сухопутних військ Збройних сил України, Миколаївського обласного військового комісаріату, Державного казначейства України про визнання незаконною бездіяльності, стягнення недоплаченого грошового забезпечення, стягнення матеріальної та моральної шкоди залишити без руху.

Протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху позивач має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою із зазначенням причин пропуску строку на касаційне оскарження та належним підтвердженням їх поважності, а також виправити інші недоліки касаційної скарги, зазначені в мотивувальній частині ухвали.

Попередити, що невиконання вимог статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження, а невиконання вимог статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для повернення касаційної скарги позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.



Суддя Я.Л. Іваненко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація