Справа № 101/5802/13-ц
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2014 року м. Алушта
Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Шустової І.П., при секретарі Безнос А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Алуштинського міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,
встановив:
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, вимоги мотивує тим, що згідно договору купівлі-продажу від 05 травня 2000 року, він є власником 27/100 житлового будинку АДРЕСА_1. За даною адресою зареєстровані його дружина ОСОБА_3 та його племінниця ОСОБА_2.
У 2007 році позивач за проханням дружини зареєстрував племінницю ОСОБА_2, але вже протягом шести років відповідачка не проживає у будинку, постійно проживає у м. Москві, має у власності кімнату у квартирі АДРЕСА_2, згідно договору купівлі-продажу від 14.11.2006 року.
На його прохання знятися з реєстрації у його будинку відповідачка відмовляє, у будинку не проживає, конкретне її місцезнаходження йому невідомо. Реєстрація відповідачки в будинку АДРЕСА_1, який є власністю ОСОБА_1, перешкоджає йому в повній мірі користуватися і розпоряджатися своєю власністю.
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, не заперечував проти ухвалення заочного рішення суду.
Представник Алуштинського міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим до суду не з'явився, просив розглядати справу за їх відсутності, винести рішення відповідно до чинного законодавства.
Відповідачка в судове засідання не з`явилася. Судову повістку було направлено за останнім відомим місцем її реєстрації, згідно адресній довідці, конверт з повісткою повернувся до суду з відміткою про закінченням терміну зберігання.
Стаття 6 Закону України від 11.12.2003 року № 1382-IV "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" встановлює що громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.
Відповідно до приписів п. 5 ч. 3 ст. 74 ЦПК у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за зареєстрованим місцем проживання, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
За вищевикладених обставин суд вважає, що ОСОБА_2 сповіщена належним чином.
Ухвалою суду від 28 січня 2014 року вирішено розглядати справу у відсутність відповідачки у заочному порядку.
Відповідно до ст.3 ЦПК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно частини 4 статті 10 ЦПК України суд лише сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи для чого роз'яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки, попереджає про наслідки вчинення або не вчинення процесуальних дії і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.
Обов'язок доказування відповідно зі статтею 10 ЦПК покладений на сторони у справі. Крим того, відповідно зі статтею 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до договору купівлі продажу від 05 травня 2000 року, посвідченого приватним нотаріусом Алуштинського міського нотаріального округу ОСОБА_4 та зареєстрованого у реєстрі №1027 він є власником 27/100 часток житлового будинку АДРЕСА_1 (а.с.11). Згідно домової книги за даною адресою з 2007 року зареєстрована ОСОБА_2 (а.с.а.с.6-10).
Відповідач ОСОБА_2 протягом шести років не проживає та не користується будинком, що підтверджується, актом опитування сусідів (а.с.20), а також поясненнями свідків-сусідів ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які були допитані в судовому засіданні та пояснили, що відповідачку ОСОБА_2 не знають та ніколи не бачили.
Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію права Управління Федеральної реєстраційної служби по Москві, ОСОБА_2 на праві власності належить кімната АДРЕСА_2 (а.с. 14)
Як вбачається зі ст. 319 ЦК України - власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Відповідно до ст. 321 ЦК України - право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом
Стаття 405 ч. 2 ЦК України, передбачає, що - член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Таким чином, судом встановлено, що наявність реєстрації відповідачки на житловій площі будинку, що належить на праві власності позивачу, створює незручності у її користуванні, адже він повинен сплачувати комунальні послуги з урахуванням усіх зареєстрованих на житловій площі осіб. Отже порушені права власника, проте перешкоди в користуванні власністю цілком можливо усунути, шляхом визнання відповідачки такою, що втратила право користування житловим приміщенням.
На підставі наведеного, керуючись статтями ст.ст. 319, 321, 405 ЦК України, статтями 10, 11, 60, 88, 209, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Алуштинського міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку м. Алушти АР Крим, такою, що втратила право користування будинком АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 229 (двісті двадцять дев`ять) грн., 40 коп..
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, передбаченому ч. 1 ст. 294 ЦПК України, протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя І.П.Шустова