ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.11.2008 Справа№ 5/199-08
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого: судді Чимбар Л.О.(доповідач),
суддів: Тищик І.В., Чохи Л.В.,
секретар судового засідання: Савін В.Ю.,
представники сторін:
від позивача: Дядюра К.Г. юрисконсульт, дов. №130 від 27.05.08;
від відповідача: Малиновська Л.В. фінансовий директор, дов. №3211 від 01.10.08;
Слєпенко Л.П. начальник юридичного відділу, дов. №2912 від 20.01.08;
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства “Енергопостачальна компанія “Дніпрообленерго”, м. Дніпропетровськ на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 07.08.2008р. по справі № 5/199-08,
за позовом відкритого акціонерного товариства “Енергопостачальна компанія “Дніпрообленерго” в особі Нікопольського району електричних мереж м. Нікополь Дніпропетровської області
до відкритого акціонерного товариства “Новопавлівський гранітний кар”єр”, с. Кам”янське Нікопольського району Дніпропетровської області,
про стягнення 291685грн. 93 коп.,
В С Т А Н О В И В :
Відкрите акціонерне товариство “Енергопостачальна компанія “Дніпрообленерго” в особі Нікопольського району електричних мереж м. Нікополь Дніпропетровської області (далі- позивач) звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з відкритого акціонерного товариства “Новопавлівський гранітний кар’єр”(далі- відповідач) 291 685 грн. 93 коп. недорахованої електроенергії згідно акту № А000020 від 10.08.06р.
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 07.08.2008р. у справі №5/199-08 (суддя Шевченко С.Л.) відкритому акціонерному товариству “Енергопостачальна компанія “Дніпрообленерго” в особі Нікопольського району електричних мереж (далі- позивач) в задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права та неповне з’ясування обставин, що мають значення для справи, просить скасувати рішення господарського суду та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні проти викладених в апеляційній скарзі доводів заперечує, рішення господарського суду вважає законним і обґрунтованим, просить залишити без змін, а в задоволенні скарги просить відмовити.
В судовому засіданні 26.11.2008р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Заслухавши доповідь судді –доповідача, пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду в повному обсязі, Дніпропетровський апеляційний господарський суд дійшов висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи предметом спору у даній справі є несплата відповідачем обсягу недорахованої електроенергії у сумі 291685 грн. 93 коп., нарахованої позивачем згідно акта №А000020 від 10.08.2006р. про порушення п.п. 1.3, 5.1 Правил користування електричною енергією, а саме: бездоговірне і безобліковне споживання електричної енергії.
Згідно п. 6.41 та п. 6.42 Правил користування електричною енергією працівниками позивача було складено акт №А000020 від 10.08.2006р. про порушення п.п. 1.3, 5.1 Правил користування електричною енергією, на підставі якого 30.08.2006 року протоколом №21 проведено нарахування не облікованої електричної енергії, сума якої складає 291 685,93 грн. Нарахування проводилось згідно з п.п. 2.6, 2.7 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричної енергії від 04.05.2006 року №562 (далі-Методика).
Відповідно з п.2.2 вказаної Методики обсяг електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення ПКЕЕ, розраховується на підставі акта порушень, який складається відповідно до передбаченої ПКЕЕ процедури.
Така процедура передбачена п.п. 6.41, 6.42 ПКЕЕ:
П 6.41. У разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень.
В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації).
Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта, які зазначаються в акті, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.
Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.
П. 6.42. на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків та виписуються споживачу додаткові розрахункові документи для сплати відповідно до законодавства України.
Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії.
Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії.
Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності через 10 робочих днів після вручення протоколу споживачу, за винятком випадків оскарження цього рішення в судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, акт і протокол складені позивачем зі споживачем, який не є стороною у даній справі. Відповідні документи стосовно відповідача у справі не складались, а тому господарський суд обгрунтовано прийшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Рішення суду є законним та обґрунтованим, його належить залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Керуючись ст.ст. 101,103-105 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства “Енергопостачальна компанія “Дніпрообленерго” м. Дніпропетровськ залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 07.08.2008р. по справі № 5/199-08 без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом одного місяця до Вищого господарського суду України.
Головуючий Л.О. Чимбар
Суддя І.В.Тищик
Суддя Л.В.Чоха
Постанова виготовлена в повному обсязі 01.12.2008 року.