Судове рішення #35062553

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


ПОСТАНОВА

Іменем України


13 січня 2014 р. (12:06) Справа №801/10069/13-а


Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Калініченко Г.Б., за участю секретаря Колосової Ю.В., представника позивача Мустафаєвої Е.Т. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про стягнення заборгованості у сумі 4250,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:


Інспекція з питань захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовною заявою та просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 штраф в сумі 4250,00 грн. за порушення законодавства про рекламу.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням з боку відповідача вимог ч. 1 ст. 16 Закону України "Про рекламу" та п. 44 Постанови Кабінету Міністрів України №2067 від 29.12.2003р. "Про затвердження типових правил розміщення зовнішньої реклами", у зв'язку з чим на адресу відповідача була направлена вимога про надання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та усунення порушення, зі строком надання інформації. У зв'язку з ненаданням відповідачем інформації щодо вартості реклами та неможливістю її встановлення, рішенням до відповідача був застосований штраф в розмірі 4250, 00 грн. Зазначене рішення відповідачем не оскаржено, штраф в добровільному порядку не сплачений, що стало підставою для звернення до суду.

Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив, про час та місце розгляду справи був сповіщений належним чином рекомендованою кореспонденцією.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступного.

Контроль за дотриманням законодавства про рекламу та накладення штрафів здійснюється відповідно до "Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу", затвердженого Постановою Кабінет) Міністрів України від 26.05.04 року №693 (надалі - Порядок).

Цей Порядок регулює питання накладання уповноваженими особами Держспоживстандарту і його територіальних органів в Автономнім Республіці Крим, областях штрафів на рекламодавців, виробників і розповсюджувачів реклами за порушення законодавства про рекламу.

Згідно з пунктом 9 Порядку підставою для розгляду справи про порушення законодавства рекламу є відповідний протокол, складений уповноваженою посадовою особою Держспоживстандарту і його територіальних органів.

Згідно з пунктом 10 Порядку протокол про порушення законодавства про рекламу подається територіальним органам за місцем вчинення порушення. Протокол розглядається у місячний строк.

Матеріали справи свідчать, що 02.04.2013 Інспекцією з питань захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим був складений протокол №814 за порушення законодавства про рекламу, яким було зафіксовано, розміщений на відкритій місцевості рекламного носія з інформацією про магазин "ІНФОРМАЦІЯ_1" по АДРЕСА_1, направленою на формування і підтримку інтересу споживачів реклами до товару, із зображенням молодої дівчини, що є ознакою порушення ч.1 ст. 8 Закону України "Про рекламу", оскільки заборонено зображення фізичної особи без письмової згоди цієї особи і змістом: "магазин "ІНФОРМАЦІЯ_1".

Згідно з ч.2 ст.26 Закону України "Про рекламу" на вимогу органів державної влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні чи письмові пояснення, відео та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю. Органи державної влади зобов'язані повідомляти рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справ про порушення ними законодавства про рекламу не пізніш як за три дні до такого розгляду, а у невідкладних випадках - не пізніш як за один день. Рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами під час розгляду питання про порушення цього Закону мають право: бути присутніми на засіданні органу державної влади під час розгляду питання про порушення ними цього Закону; подавати необхідні документи, давати пояснення; отримувати копію протоколу засідання та рішення органу державної влади, прийнятого щодо них; оскаржувати дії чи бездіяльність зазначеного органу державної влади та його посадових осіб до суду.

Листом №02-03/814 від 02.04.2013 позивач звернувся до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 з проханням надати інформацію щодо вартості розповсюдженої реклами, договір на виготовлення та/або розміщення реклами, дозвіл на розміщення рекламного носія тощо.

Пунктом 11, 12, 14, 16, 18 Порядку встановлено, що за наявності ознак порушення законодавства про рекламу приймається рішення про початок розгляду справи. Справа розглядається у місячний строк з дня прийняття рішення про початок її розгляду. Держспоживстандарт і його територіальні органи повідомляють роботодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справи не пізніш як за три дні до дати розгляду, а у невідкладних випадках - не пізніш як за один день. Справа розглядається за участю представника особи, щодо якої порушено провадження. За результатами розгляду приймається рішення.

Рішення про початок розгляду справи за порушення законодавства про рекламу на підставі протоколу №814 від 02.04.2013р. було прийнято позивачем 29.04.2013 р.

Згідно з протоколом №22 засідання по справі щодо порушення законодавства про рекламу від 04.06.2013 р. вирішено накласти на відповідача штрафні санкції за ненадання інформації стосовно вартості розповсюдженої реклами в розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550,00 грн.) та за розповсюдження реклами без дотримання вимог щодо змісту та порядку її розміщення в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700,00 грн.).

04.06.2013р. Інспекцією з питань захисту прав споживачів в АР Крим було прийнято рішення №169 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу. Так, відповідно до Постанови КМУ від 26.05.2004р. №693 "Про порядок накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу", за порушення вимог ч. 6 ст. 27 Закону України "Про рекламу", у зв'язку з ненаданням інформації стосовно вартості розповсюдженої реклами спеціально уповноваженому територіальному органу виконавчої влади в сфері захисту прав споживачів, необхідної для здійснення передбачених Законом України "Про рекламу", повноважень - в розмірі 100 неоподатковуваних доходів громадян (1700 грн.), відповідно до ч. 7 ст. 27 Закону України "Про рекламу" на відповідача, як на розповсюджувача реклами, самостійно та винного в недотриманні встановлених законом вимог змісту та порядку розміщення реклами, у зв'язку з неможливістю встановлення вартості реклами з порушенням вимог Закону України "Про рекламу", за недотримання вимог, встановлених ч. 1 ст. 16 Закону України "Про рекламу", до відповідача був застосований штраф в розмірі 2550,00 грн. Загальний розмір штрафу дорівнює 4250,00 грн.

Так, відповідно до частини 6 статті 27 Закону України "Про рекламу" за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною 7 цієї ж статті передбачено, що у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Докази щодо оскарження вищевказаного рішення №169 від 04.06.2013 р. суду під час розгляду справи надано не було, заперечень до позову відповідачем не надано.

Оцінюючи зазначені документальні докази у справі, суд дійшов наступних висновків.

Згідно зі ст.1 Закону України "Про рекламу" реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару; зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.

Відповідно до ч.3 ст. 8 Закону України "Про рекламу", відповідно якої реклама про проведення конкурсів, лотерей, розіграшів призів, заходів рекламного характеру тощо повинна містити інформацію про строки та місце проведення цих заходів та вказувати інформаційне джерело, з якого можна дізнатися про умови та місце проведення цих заходів. Інформація про будь-які зміни умов, місця та строків проведення конкурсів, лотерей, розіграшів призів, заходів рекламного характеру тощо має подаватися у тому самому порядку, в якому вона була розповсюджена.

За таких обставин, суд погоджується з висновками позивача щодо порушення відповідачем правил розміщення зовнішньої реклами.

Відповідно до п. 20 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого Постановою КМУ №693 від 26.05.2004р., сума штрафів за порушення законодавства про рекламу сплачується добровільно або стягується в судовому порядку відповідно до законодавства.

Враховуючи ненадання відповідачем доказів щодо оскарження рішення №169 від 04.06.2013р. про накладення на нього штрафу в загальному розмірі 4250,00 грн. та доказів щодо сплати такого штрафу, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Вступна та резолютивна частини постанови оголошені в судовому засіданні 13.01.2014р. Повний текст постанови складений та підписаний 17.01.2014р.

Керуючись ст. ст. 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету м. Феодосії АР Крим: 21081100, ЄДРПОУ 37986011, р/р 31112106700024 в ГУ ДКС України в м. Сімферополь, МФО 824026, штраф за порушення законодавства про рекламу в розмірі 4250,00 грн.


Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.


Суддя Калініченко Г.Б.









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація