Судове рішення #35058623

Справа № 108/2527/13-ц


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ЗАОЧНЕ)


16 січня 2014 року Кіровський районний суд АР Крим


в склад головуючого - судді Чулуп О.С.

при секретарі - Ісмаіловій З.З.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Кіровське цивільну справу за позовом

ОСОБА_1

до

ОСОБА_2,

третя особа - Кіровський районний сектор Головного управління державної міграційної служби АР Крим,

про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням


В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою до ОСОБА_2, третя особа - Кіровський районний сектор Головного управління державної міграційної служби АР Крим, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, в якій просить суд визнати відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням - кв.АДРЕСА_1. Свої вимоги мотивує тим, що вона є власником даної квартири, яку придбала за договором купівлі-продажу у відповідача ОСОБА_2 Вказує, що хоча відповідач і зареєстрований у вказаній квартирі, але з моменту її продажу в ній не проживає. Також вказує, що договір найму житла з відповідачем не укладався та комунальні послуги він не сплачує. Вказує, що відповідач у даній квартирі не проживає з 2007 року. Представник позивача вимоги в судовому засіданні підтримав, просив позов задоволити.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, про поважні причини неявки суд не повідомив.Представник позивача не заперечує проти заочного розгляду справи.

Третя особа у судове засідання представника не направила, про день, час та місце судового засідання повідомлені належним чином

Вислухавши представник позивача, дослідивши матеріали справи, давши оцінку доказам, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно до ст.72 ЖК Української РСР визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням внаслідок відсутності такої особи понад встановлені строки проводиться в судовому порядку.

Відповідно до ст.163 ЖК Української РСР у разі тимчасової відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених частиною першою, пунктами 1 і 5 частини третьої і частиною четвертою статті 71 цього Кодексу. Відповідно до ст.71 ЖК Української РСР при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Відповідно до ч.2 ст.405 ЦК України член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Судом досліджено довідку комунального-підприємства «Екосервіс-Кіровське» від 28.10.2013 року за № 77, згідно якої ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.

Судом досліджено договір купівлі-продажу від 26.07.2007р. згідно якого позивач придбав у відповідача квартиру АДРЕСА_1.



Судом досліджено акт обстеження матеріально-побутових умов від 21.10.2013 року, згідно яких відповідач у квартирі АДРЕСА_1 не проживає з моменту її продажу - з 26.07.2007 року, тобто більше шести років.

Отже, судом встановлено, що позивачу на праві власності належить спірна квартира, відповідач в даній квартирі не проживає з 2007 року, тобто більше шести років. Суд приходить до висновку, що відповідач, залишившись зареєстрованими на даній жилій площі, мав право на користування даним жилим приміщенням, проте, не проживаючи в даній квартирі більше року, відповідач втратив право користування даним жилим приміщенням.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,60,212,224-226 ЦПК України, ст.163,71 ЖК Української РСР ст.405 ЦК України, суд

В И Р І Ш И В:


Позов задоволити.

Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1.


Рішення суду набирає законної сили в порядку та у строки передбачені ст.223 ЦПК України.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АР Крим. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а особами, які не були присутні під час проголошення рішення протягом десяти днів з дня отримання копії рішення до Апеляційного суду Автономної Республіки через Кіровський районний суд.

Рішення може бути переглянуто Кіровським районним судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.


Суддя



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація