Судове рішення #35058586

Справа № 108/2385/13-ц



Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


20 січня 2014 року Кіровський районний суд Автономної Республіки Крим


у складі: головуючого судді Чулуп О.С.

при секретарі Ісмаіловій З.З.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Кіровське цивільну справу за позовом

ОСОБА_1

до

Кіровської селищної ради Кіровського району АР Крим,

третя особа -Кіровська державна нотаріальна контора АР Крим,

про визнання прав забудовника в порядку спадкування,


в с т а н о в и в:


Позивач звернулася до суду із позовом до Кіровської селищної ради Кіровського району АР Крим про визнання за нею прав та обов`язків забудовника земельної ділянки АДРЕСА_1. Вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2, після смерті якого відкрилася спадщина, у тому числі на недобудований будинок АДРЕСА_1. Вказує, що після смерті чоловіка позивач звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, проте, їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на будинок, оскільки право власності на будинок не оформлено та не зареєстровано за спадкодавцем в органах реєстрації об'єктів нерухомості. Позивач вказує, що перебувала з відповідачем у шлюбі, спірний будинок її чоловік фактично збудував, та не встиг здати в експлуатацію.Позивач вказує, що будівництво будинку розпочалося та велося відповідно до діючого в той час законодавства, з дозволу органів місцевої влади. В судовому засіданні позивач вимоги підтримала, просила позов задоволити.

Відповідач позов визнав. Представник відповідача Пономарьов О.В. в судовому засіданні позов визнав.

Третя особа просила справу розглядати у відсутності представника.

Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, давши оцінку доказам, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно з ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч.1 ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до роз'яснень Верховного Суду України, що містяться в п.8 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.06.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» якщо будівництво здійснювалось згідно із законом, то у разі смерті забудовника до завершення будівництва, його права і обов'язки як забудовника входять до складу спадщини.

Судом досліджено свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 відповідно до якого ОСОБА_2 та ОСОБА_1 уклали шлюб 08.06.1985 року, після укладення шлюбу дружиною набуто прізвище - ОСОБА_1.

Судом досліджено рішення виконавчого комітету Кіровської селищної ради № 129 від 15.04.1987 року, яким виділено ОСОБА_2 земельну ділянку розміром 0,07 га для будівництва індивідуального житлового будинку по АДРЕСА_1.

Судом досліджено Рішення виконавчого комітету Кіровської районної ради №198 п.6 від 22.05.1987р. яким ОСОБА_2 надано дозвіл на будівництво індивідуального жилого будинку за адресою АДРЕСА_1.


Судом досліджено акт виносу меж земельної ділянки і розбивки будівель від 24.06.1987р. яким встановлено в натурі межі земельної ділянки, виділеної ОСОБА_2, площа якої складає 0,07 га та знаходиться за адресою АДРЕСА_1.

Судом досліджено договір про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва жилого будинку від 06.07.1987р. з якого вбачається, що забудовником земельної ділянки площею 0,07 га, розташованої за адресою АДРЕСА_1 є ОСОБА_2.

Судом досліджено свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2 відповідно до якого ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у смт.Кіровське Кіровського району АР Крим.

Судом досліджено спадкову справу № 189 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 яка містить заяву позивача про бажання прийняти спадщину після смерті ОСОБА_2. Заява подана позивачем нотаріусу 01.04.2008р., тобто в межах встановленого строку для прийняття спадщини.

Судом досліджено технічний паспорт ¹ 962056 на індивідуальний житловий будинок АДРЕСА_1 до якого даний будинок складається з: житлового будинку «А», прибудови «а», гаражу «Б», сарай «В,Д,Ж», навіс «Е»,вбиральні «У», ворота № 1, огородження № 2.

Судом досліджено лист Кіровської державної нотаріальної контори АР Крим за вих. № 538/02-14 від 09.09.2013р. відповідно до якого позивачу роз'яснено неможливість видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документу про належність майна спадкодавцю.

Таким чином, суд приходить до висновку, що будівництво жилого будинку з надвірними будівлями здійснювалось спадкодавцем на відведеній рішенням виконкому земельній ділянці, із дотриманням встановленого законодавством порядку для проведення робіт по спорудженню будинку, спадкодавцем ОСОБА_2 будинок не введений в експлуатацію, після смерті ОСОБА_2 його спадкоємець - позивач у справі прийняла спадщину шляхом подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини, і таким чином набула у порядку спадкування за законом права і обов'язки забудовника земельної ділянки спірним об'єктом будівництва.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,60,212 ЦПК України,ст.ст.1216,1218,ч.1ст.1261,1269 ЦК України, суд

В И Р І Ш И В :


Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 право на забудову земельної ділянки площею 0,07 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, жилим будинком в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2.


Рішення суду набирає законної сили в порядку та у строки передбачені ст.223 ЦПК України.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АР Крим. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а особами, які не були присутні під час проголошення рішення протягом десяти днів з дня отримання копії рішення до Апеляційного суду Автономної Республіки через Кіровський районний суд.


Суддя





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація