Судове рішення #35054498

14.01.2014 Суддя: Перетятько О. Ю.


Справа № 253/14508/13-а

У Х В А Л А


14 січня 2014 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі: головуючого судді Перетятька О.Ю.,

при секретарі Березка С.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Горлівці заяву ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі міста Горлівки про визнання дій протиправними та зобов'язання нараховувати і виплатити недоплачену надбавку до пенсії як дитині війни,


В С Т А Н О В И В :

Постановою Центрально - Міського районного суду м. Горлівки від 11.05.2011 року позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі міста Горлівки про визнання дій протиправними та зобов'язання нараховувати і виплатити недоплачену надбавку до пенсії як дитині війни задоволено. Визнано протиправними дії управління Пенсійного Фонду України в Центрально-Міському районі міста Горлівки по нарахуванню ОСОБА_1 підвищення до пенсії за період з 01.01.2011 року в розмірі, меншому, ніж встановлений Законом України "Про соціальний захист дітей війни"(30% мінімальної пенсії за віком). Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі міста Горлівки нарахувати та доплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії як дитині війни відповідно до статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 01.01.2011 року в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, яка дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність з урахуванням раніше сплачених сум. Стягнуто з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати із сплати судового збору в сумі 3 грн. 40 к.

22.09.2011 року Центрально-Міським районним судом міста Горлівки Донецької області винесено додаткову постанову , якою доповнено резолютивну частину постанови від 11.05.2011 року, викладено резолютивну частину постанови в наступній редакції: позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі міста Горлівки про визнання дій протиправними та зобов'язання нараховувати і виплатити недоплачу ну надбавку до пенсії як дитині війни задоволено. Визнано протиправними дії управління Пенсійного Фонду України в Центрально-Міському районі міста Горлівки по нарахуванню ОСОБА_1 підвищення до пенсії за період з 01.01.2011 року по 11.05.2011 року включно в розмірі, меншому, ніж встановлений Законом України "Про соціальний захист дітей війни"(30% мінімальної пенсії за віком). Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі міста Горлівки нарахувати та доплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії як дитині війни відповідно до статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 01.01.2011 року по 11.05.2011 року включно в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, яка дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність з урахуванням раніше сплачених сум. Стягнуто з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати із сплати судового збору в сумі 3 грн. 40 к.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 18.05.2012 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі міста Горлівки ззадоволено частково, а постанову Центрально - Міського районного суду м. Горлівки від 11.05.2011 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі міста Горлівки про визнання дій протиправними та зобов'язання нараховувати і виплатити недоплачу ну надбавку до пенсії як дитині війни змінено. У абзаці 2 і 3 резолютивної частини постанови післяслів «з 01 січня 2011 року» доповнити висловом «по 22 липня 2011 року» , в іншій частині постанову залишено без змін.

До суду надійшла заява від позивача про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання (а.с. 31).

Позивач-стягувач та представник відповідача - боржника будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явилися, тому суд розглянув заяву в їх відсутності.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає встановленим наступне.

Згідно приписів статті 22 Закону України "Про виконавче провадження" в редакції, яка діє з 9 березня 2011 року, виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання в такі строки: 1) посвідчення комісій по трудових спорах, постанови судів у справах про адміністративні правопорушення та постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, - протягом трьох місяців; 2) інші виконавчі документи - протягом року, якщо інше не передбачено законом. Строки, зазначені у частині першій цієї статті, встановлюються, зокрема, для виконання судових рішень - з наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку, встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а в разі якщо судове рішення підлягає негайному виконанню, - з наступного дня після його постановлення.

Відповідно до частини 1 статті 261 КАС України стягувачам, які пропустили строк пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Строк пред'явлення виконавчого листа до виконання 1 рік з дня набрання постановою законної сили (розгляду справи апеляційною інстанцією).

Однак позивач звернувся із заявою про видачу виконавчого листа 18.11.2013 р.

Позивач народилася 23.04.1937 р., тобто є особою похилого віку, згідно довідки управління Пенсійного фонду України в Центрально - Міському районі міста Горлівки від 14.01.2014 р. № 166/04 на виконання постанови суду від 11.05.2011 року на користь позивача відповідачем було винесено розпорядження від 23.10.2012 року про перерахунок пенсії, проведені відповідні нарахування в сумі 1191,12 грн., тобто частково виконано рішення суду, добровільно, до відкриття виконавчого провадження, проте суми не сплачені через відсутність бюджетних коштів на такі виплати (а.с. 35). Це дає підстави вважати поважними причини, з яких позивач - стягувач пропустив строк пред'явлення виконавчого листа до виконання, у зв'язку з чим строк його пред'явлення до виконання підлягає поновленню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 261 КАС України,


У Х В А Л И В :


Заяву ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі міста Горлівки про визнання дій протиправними та зобов'язання нараховувати і виплатити недоплачену надбавку до пенсії як дитині війни, задовольнити.

Поновити пропущений строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання, виданого на підставі постанови Центрально - Міського районного суду міста Горлівки від 11 травня 2011 року по адміністративній справі №2а-5984/11 за позовом ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі міста Горлівки про визнання дій протиправними та зобов'язання нараховувати і виплатити недоплачену надбавку до пенсії як дитині війни.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.



Суддя О.Ю.Перетятько













Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація