Судове рішення #35049758

Справа № 101/496/14-ц


У Х В А Л А

30 січня 2014 року суддя Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим Ізотенко Д.О. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про вселення, виділення частки в натурі, усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням шляхом виселення,


ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про вселення, виділення частки в натурі, усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням шляхом виселення.

Стаття 119 ЦПК України встановлює форму позовної заяви, яка передбачає, що до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Згідно до статті 121 ЦПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 119 ЦПК, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що позивачем додано документ, що підтверджує сплату судового збору, а саме квитанція від 19 грудня 2013 року на суму сплаченого судового збору 229,40 грн.

Позовна заява датована 17.01.2014 року та подана та зареєстрована в суді 28.01.2014 року.

Частина 2 статті 79 ЦПК України встановлює, що розмір судового збору, порядок його оплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», що набрав чинності 21.01.2014 року мінімальна заробітна плата з 01 січня 214 року визначена у розмірі 1218 грн.

Частина 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлює ставки судового збору. Так відповідно до частини 1 пункту 2 зазначеної статті ставка судового збору за подання до суду позовної заяви не майнового характеру становить 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що дорівнює 243,60 грн.

Таким чином, встановлено, що позивачем не у повному обсязі сплачений судовий збір. Усунення недоліків необхідно здійснити шляхом надання суду документу, що підтверджує сплату судового збору у повному обсязі.

Керуючись ст. 119; 120; 121 ЦПК України,


УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про вселення, виділення частки в натурі, усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням шляхом виселення - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків два дні з дня отримання позивачем ухвали.

Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині оплати судових витрат може бути подана протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.



Суддя Алуштинського

міського суду Д.О. Ізотенко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація