Дата документу Справа №
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
№22-ц/778/5796/13 Головуючий у 1-й інстанції: Кіяшко В.О.
Суддя-доповідач: Глазкова О.Г.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2013 р. м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:
головуючого: Бєлки В.Ю.,
суддів: Глазкової О.Г.,
Каракуші К.В.,
при секретарі: Остащенко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на ухвалу Вільнянського районного суду Запорізької області від 29 жовтня 2013 року у справі за заявою ОСОБА_3 про відстрочку виконання рішення суду по справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про стягнення грошових коштів, витрачених на ремонт та за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про стягнення подвійної суми завдатку і грошових коштів, витрачених на ремонт будинку, -
ВСТАНОВИЛА :
Заявник звернувся до суду із заявою про відстрочку виконання рішення суду.
Ухвалою Вільнянського районного суду Запорізької області від 29 жовтня 2013 року заяву залишено без задоволення.
Не погоджуючись з ухвалою, ОСОБА_3 подав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу суді скасувати як таку, що постановлена з порушенням норм процесуального права та постановити нову ухвалу про задоволення заяви.
Заслухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно до п. 1 ч. 2 ст. 307 ЦПК України за наслідками розгляду скарги на ухвалу суду першої інстанції апеляційний суд має право постановити ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 312 ЦПК України, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлена ухвала з додержанням вимог закону.
Як вбачається з матеріалів справи, у Вільнянському ВДВС на примусовому виконанні знаходиться: виконавчий лист № 314/231/13-ц, виданий 26.09.2013 року Вільнянським районним судом Запорізької області про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 14 354 грн., витрачених на ремонт; виконавчий лист № 2-32/2012, виданий 27.02.2013 року Вільнянським районним судом Запорізької області про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 суми авансу за продаж житлового будинку в розмірі 7 137 грн.
ОСОБА_3 звернувся до суду з заявою про відстрочення виконання рішення, вказуючи на те, що він є пенсіонером, на його утриманні знаходиться дружина, яка за станом здоров'я потребує оперативного втручання.
Відповідно до ст. 373 ЦПК України відстрочка і розстрочка виконання, зміна чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення відбуваються за наявності обставин, що утрудняють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони,суд, який видав виконавчий документ, у 10-денний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Виходячи з вимог ст. 373 ЦПК України, суд у виняткових випадках може відстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Заявник ОСОБА_3 посилається на свій пенсійний вік та хворобу дружини, проте всупереч вимогам ст. 60 ЦПК України, де зазначено, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу, не надав доказів на підтвердження своєї заяви.
Відповідно довідки відсутні будь-які дані, що дружина заявника потребує негайного оперативного втручання, а відповідна хвороба його дружини мала місце ще у 2007 році.
Таким чином, суд першої інстанції дослідив всі обставини справи, надані докази та вірно прийшов до висновку про відмову у задоволенні заяви.
Підстав для скасування ухвали суду не вбачається.
Керуючись ст.ст. 307, 312, 317 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.
Ухвалу Вільнянського районного суду Запорізької області від 29 жовтня 2013 року по цій справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Головуючий:
Судді: