Судове рішення #3503321

                               



                    Р І Ш Е Н Н Я                   Справа № 2-238/2008 року


                            ІМЕНЕМ             УКРАЇНИ

25 березня 2008 року            

    Білопільський районний суд Сумської області

    в складі головуючого судді                      Ясинок М.М.

    за участю секретаря                           Терещенко О.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Білопіллі справу за позовом ОСОБА_1  до Вирівської сільської ради    про визначення додаткового строку достатнього для прийняття спадщини.

                    В С Т А Н О В И В :

    Позивач ІНФОРМАЦІЯ_1  в АДРЕСА_1 , а на сьогодні проживає в АДРЕСА_2  По сусідству з ним, проживав ОСОБА_2 , який своєї власної сім"ї не мав, тому позивач постійно допомогав йому по господарству, надав матеріальну та моральну підтримку.

    ІНФОРМАЦІЯ_2   ОСОБА_2 . склав заповіт, яким все своє майно заповів позивачу, що стверджується заповітом, посвідченим секретарем виконкому Вирівської сільської ради 15.09.1998 року.

    ІНФОРМАЦІЯ_3   ОСОБА_2  помер, що підтверджується свідоцтвом про його смерть   НОМЕР_1 .  Позивач здійснив його поховання та фактично вступив в управління спадковим майном. Юридично ж спадщину він не оформив, бо за сімейними обставинами та скрутним матеріальним становищем не мав реальної можливості  приїхати  до державного нотаріуса, щоб оформити свої спадкові права.

    Коли ж позивач звернувся до нотаріуса з питанням щодо оформленням спадщини то йому було відмовлено  в видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом в зв"язку з тим, що останній пропустив 6-ти місячний термін, необхідний для подачі заяви  нотаріусу про прийняття спадщини.    

    В зв"язку з даними обставинами позивач вимушений звернутися до суду з проханням визначити йому  додатковий строк, достатній для подання заяви до нотаріуса про прийняття сспадщини.

    Відповідаач в судове засідання не з"явився , але направив до суду заяву в якій просить розглянути справу  в їх відсутність , погоджуючись із заявленим позовом .

    Суд вислухавши пояснення  позивача , проаналізувавши наявні докази по справі приходить до висновку про те , що заявлений позов підлягає задоволенню. До такого висновку суд приходить виходячи зі слідуючого.

    Як встановлено в судовому засіданні  позивач дійсно ІНФОРМАЦІЯ_4  та проживає в АДРЕСА_2 , що підтверджується записом у його паспорті про місце народження та місце проживання ( а.с. 6). По сусідству з ним, в АДРЕСА_2 , проживав ОСОБА_2  за яким останнім часом доглядав позивач.

    ІНФОРМАЦІЯ_2   ОСОБА_2  склав заповіт, яким все своє майно заповів позивачу, що стверджується заповітом, посвідченим секретарем виконкому Вирівської сільської ради 15.09.1998 року

( а.с. 8).

    ІНФОРМАЦІЯ_3   ОСОБА_2  помер, що підтверджується свідоцтвом про його смерть   НОМЕР_1  ( а.с. 7)  Позивач здійснив його поховання та фактично вступив в управління спадковим майном.

    Причиною того , що позивач своєчасно не звернувся до нотаріальної контори з метою вступу в спадщину було те, що він  мав скрутне матеріальне становище та не мав реальної можливості приїхати до м. Білопілля , щоб юридично оформити спадщину

    Суд вважає , що наведені обставини щодо пропуску строку на прийняття спадщини є поважними , а тому є всі підстави щодо задоволення позову.  

    Керуючись ст. ст.  209,212,213,215 ЦПК України , ч.3, ст. 1272  ЦК  України суд,-

                        В ИР І Ш И В:  

    Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,  мешканцю АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 ,  додатковий строк  для подання заяви  нотаріусу про прийняття спадщини у 2 місяці.

    Витік додаткового строку починається із дня втупу даного рішення в законну силу.

    Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області шляхом подачі заяви в 10-ти денний строк до Білопільського райсуду  про апеляційне оскарження даного рішення   і з цього часу надається 20-ть днів для складання і подання апеляції до Білопільського районного суду.


    Суддя                                        


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація