Судове рішення #3500955

справа №2-5460/2007 p.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

24 грудня 2007 року

Автозаводський районний суд м.  Кременчука в складі:

Головуючого судді - Плахотника Г.М.

При секретарі - Заніній О.В.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м.  Кременчуці цивільну справу за позовом ОСОБА_1,  ОСОБА_2 до виконкому Кременчуцької міської ради,  першої Кременчуцької державної нотаріальної контори про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,  визначення часток у спільній сумісній власності та надання додаткового строку на прийняття спадщини

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачі звернулися до суду з позовом до виконкому Кременчуцької міської ради,  першої Кременчуцької державної нотаріальної контори про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,  визначення часток у спільній сумісній власності та надання додаткового строку на прийняття спадщини.

При цьому позивачі вказали,  що згідно розпорядження від 14.12.1994 року № 5491/1 ОСОБА_3,  ОСОБА_2,  ОСОБА_1 та ОСОБА_4 на праві спільної сумісної власності належить АДРЕСА_1. Крім них в квартирі зареєстрований та проживає ОСОБА_5

ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_4,  а ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер ОСОБА_3.

В жовтні 2007 року ОСОБА_1 звернулась до Першої державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після померлих ОСОБА_4 та ОСОБА_3.,  але їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину,  так як не визначені частки померлих у спільній сумісній власності.

Крім цього,  в свідоцтві про право власності на житло прізвище співвласника ОСОБА_2 вказане як "ОСОБА_2",  в зв'язку з тим,  що при заміні старого паспорту,  в якому прізвище було вказано як "ОСОБА_2",  на новий була допущена помилка у прізвищі,  що позбавляє її можливості розпоряджатись належним їй майном.

В зв'язку з тим,  що позивачі важко перенесли смерть родичів,  тривалий час знаходились в пригніченому стані,  ними був пропущений шестимісячний строк для прийняття спадщини.

Просили винести рішення,  яким встановити факт належності свідоцтва про право власності,  виданого згідно розпорядження від 14.12.1994 року № 5491/1 на ім'я "ОСОБА_2" - ОСОБА_2. Визначити,  що ОСОБА_3 (який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року),  ОСОБА_2,  ОСОБА_1 та ОСОБА_4 (яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року) належить по 1/4 частини квартири АДРЕСА_1 та надати додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 та померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_3 терміном в 6 (шість) місяців.

Представник відповідача виконавчого комітету Кременчуцької міської ради в судове засідання не прибув,  просив справу розглянути без його участі.

 

Представник третьої особи Першої Кременчуцької державної нотаріальної контори в судове засідання не з»явився,  просив справу розглянути без його участі.

Третя особа ОСОБА_5 проти позову не заперечував.

Заслухавши позивачів,  третю особу,  свідків,  вивчивши матеріали справи,  оцінивши докази,  суд вважає,  що позов підлягає задоволенню.

В судовому засіданні достовірно встановлено,  що згідно розпорядження від 14.12.1994 року № 5491/1 ОСОБА_3,  ОСОБА_2,  ОСОБА_1 та ОСОБА_4 на праві спільної сумісної власності належить АДРЕСА_1. Крім них в квартирі зареєстрований та проживає ОСОБА_5

ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_4,  а ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер ОСОБА_3.

В жовтні 2007 року ОСОБА_1 звернулась до Першої державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після померлих ОСОБА_4 та ОСОБА_3.,  але їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину,  так як не визначені частки померлих у спільній сумісній власності.

Згідно  ст.  370 ЦК України співвласники мають право на виділ частки із майна,  що є у спільній сумісній власності. У разі виділу частки із майна,  що є у спільній сумісній власності,  вважається,  що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними,  що передбачено ч. 2  ст.  372 ЦК України.

Крім цього,  в свідоцтві про право власності на житло прізвище співвласника ОСОБА_2 вказане як "ОСОБА_2",  в зв'язку з тим,  що при заміні старого паспорту,  в якому прізвище було вказано як "ОСОБА_2",  на новий була допущена помилка у прізвищі,  що позбавляє її можливості розпоряджатись належним їй майном.

У відповідності до п.6 ч.1  ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі,  прізвище,  ім'я,  по батькові,  місце і час народження якої,  що зазначені в документі,  не збігаються з прізвищем,  ім'ям,  по батькові,  місцем і часом народження цієї особи,  зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

В зв'язку з тим,  що позивачі важко перенесли смерть родичів,  тривалий час знаходились в пригніченому стані,  ними був пропущений шестимісячний строк для прийняття спадщини.

На підставі ч.3  ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця,  який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини,  суд може визначити йому додатковий строк,  достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Тому суд вважає,  що позовні вимоги ОСОБА_1,  ОСОБА_2 до виконкому Кременчуцької міської ради,  першої Кременчуцької державної нотаріальної контори про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,  визначення часток у спільній сумісній власності та надання додаткового строку на прийняття спадщини підлягають задоволенню.

Керуючись  ст.  ст.  256,  370, 1272 ЦК України,   ст.  ст.  6,  10, 118-120 ЦПК України,  суд,  -

 

ВИРІШИВ:

 

Позовні вимоги ОСОБА_1,  ОСОБА_2 до виконкому Кременчуцької міської ради,  першої Кременчуцької державної нотаріальної контори про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,  визначення часток у спільній сумісній власності та надання додаткового строку на прийняття спадщини - задовольнити.

Встановити факт належності свідоцтва про право власності; виданого згідно розпорядження від 14.12.1994 року № 5491/1 на ім'я "ОСОБА_2" -ОСОБА_2.

Визначити,  що ОСОБА_3 (який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року),  ОСОБА_2,    ОСОБА_1   та  ОСОБА_4 (яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року) належить по 1/4 частини квартири АДРЕСА_1,

Надати ОСОБА_2,  ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 та померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_3 терміном в 6 (шість) місяців.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

В разі не подання заяви про апеляційне оскарження ,  рішення набирає чинності після закінчення десятиденного терміну з дня проголошення рішення ,  а в разі неподання апеляційної скарги - після закінчення двадцятиденного терміну.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація