ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27 січня 2014 рокуСправа №801/854/14
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Москаленко С.А., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_3
до Кабінету Міністрів України
про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ОСОБА_3 звернулись до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до Кабінету Міністрів України про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій.
В позовній заяві також заявлено клопотання про забезпечення адміністративного позову.
Позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Частиною 1 ст. 4 Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2014 року, відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", становить 1218,00 гривень.
Відповідно до пп.1, 7 п.3 ч.2 ст. 4 Закону, за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, за подання до суду заяви про забезпечення доказів або позову ставка судового збору становить 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Виходячи з викладеного на виконання ч. 3 ст. 106 КАС України, позивачам необхідно сплатити судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру у розмірі 73,08 грн. та судовий збір за подання заяви про забезпечення позову у розмірі 121,8 грн.
Відповідно до п.2 частини першої статті 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Відповідно до частини 4 статті 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Відповідно до частини 5 статті 106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
З позовної заяви вбачається, що вона підписана представником позивача ОСОБА_2, а статус учасника адміністративного процесу ОСОБА_3 визначено як представник позивача (позивач), проте в порушення ч.4,5 ст.106 КАС України до позовної заяви не подано довіреності, що підтверджує повноваження представника ОСОБА_2 підписувати від імені ОСОБА_3 позовну заяву.
Крім того, статус учасника адміністративного процесу повинен бути чітко визначеним у позовній заяви, оскільки в залежності від цього відповідно до норм КАС України вона буде володіти певними правами та неї покладені певні обов'язки. Зокрема, якщо особа визначена в якості позивача, то відповідно до п.4 частини першої статті 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими такий позивач обґрунтовує свої вимоги.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 10.02.2014 року.
Керуючись статтями 108, 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 10.02.14 усунути вказані недоліки, а саме:
- оформити позовну заяву відповідно до вимог статті 106 КАС України, визначивши статус учасника адміністративного процесу ОСОБА_3 (позивач чи представник позивача) та у випадку визначення статусу як позивача надати довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника підписувати позовну заяву від його імені;
- надати суду належні докази сплати судового збору за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру в розмірі 73,08 грн., які повинні бути сплачені на р/р 31210206784002, одержувач - УДКСУ у м. Сімферополі АР Крим, 22030001, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026, банк одержувача - Головне управління Державної казначейської служби України в АР Крим, м. Сімферополь, призначення платежу "Судовий збір, код 35174235, пункт 3.1";
- надати суду належні докази сплати судового збору за подання до суду заяви про забезпечення позову в розмірі 121,8 грн., які повинні бути сплачені на р/р 31210206784002, одержувач - УДКСУ у м. Сімферополі АР Крим, 22030001, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026, банк одержувача - Головне управління Державної казначейської служби України в АР Крим, м. Сімферополь, призначення платежу "Судовий збір, код 35174235, пункт 3.7".
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/854/14 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Москаленко С.А.