Справа № 2-2313/09
Провадження № 6/362/40/14
У Х В А Л А
16.01.2014 року Васильківський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Жука М.В.,
при секретарі Кострубіцькій Т.М.,
розглянувши подання відділу Державної виконавчої служби Васильківського міськрайонного управління юстиції в Київській області про встановлення тимчасового обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України з вилученням паспорта громадянина України для виїзду за кордон до виконання ним своїх зобов'язань,-
в с т а н о в и в:
У січні 2014 року ВДВС Васильківського МРУЮ в Київській області звернулось до суду з поданням про встановлення тимчасового обмеження боржнику у праві виїзду за межі України з вилученням паспорта громадянина України для виїзду за кордон до виконання ним своїх зобов'язань.
Подання мотивоване тим, що на виконанні ВДВС Васильківського МРУЮ в Київській області перебуває виконавче провадження по виконанню виконавчого листа № 2-2313.
Наявність у особи невиконаних зобов'язань, покладених на неї судовим рішенням є підставою для обмеження її у праві виїзду за кордон. Одним із заходів забезпечення виконання рішення може бути тимчасове обмеження особі (боржнику) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого, причому таке обмеження можливе на підставі судового рішення за поданням судового виконавця.
В судове державний виконавець не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Дослідивши матеріали подання, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні подання, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 377-1 ЦПК України зазначено, що питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби. Суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
Крім того, слід зазначити що право державного виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон виникає лише у разі ухилення боржника від виконання, покладених на нього рішенням суду, зобов'язань, тобто наявність лише самого зобов'язання не наділяє державного виконавця правом на звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за кордон. Окрім того, факт ухилення має підтверджуватись сукупністю доказів, які державний виконавець зазначає у поданні.
Як вбачається з матеріалів подання, на підтвердження доводів, викладених у поданні, державним виконавцем не надано доказів в обґрунтуванні викладених в поданні обставин, а саме, що боржник ухиляється від сплати боргу, оскільки не зазначено в чому саме полягає ухилення боржника від погашення існуючої заборгованості, також не надано доказів виклику боржника та його ухилення від явки до виконавчої служби, тому суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні подання.
Керуючись ст. 377-1 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
У задоволенні подання відділу Державної виконавчої служби Васильківського міськрайонного управління юстиції в Київській області про встановлення тимчасового обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України з вилученням паспорта громадянина України для виїзду за кордон до виконання ним своїх зобов'язань - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя