донецький апеляційний господарський суд
Постанова
Іменем України
27.01.2014 р. справа №908/2298/13
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: суддівМ'ясищева А.М. Москальової І.В., Сгара Е.В.
при секретарі: за участю представників сторін: від скаржника: від кредиторів: від банкрута: розглянувши у судовому засіданні апеляційну скаргу на ухвалу господарського суду від у справіЛебеденко В.В. не з'явився не з'явився не з'явився Приватного підприємства "Західний Буг" с.Павлів Львівської області Запорізької області 27.11.2013р. №908/2298/13 (суддя Юлдашев О.О.)
за заявою боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ріторно" м.Запоріжжя
про банкрутство
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 27.11.2013р. у справі №908/2298/13 затверджений звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута. Банкрута - ТОВ "Ріторно" (вул.40 років Радянської України, буд. 45-Б, м.Запоріжжя, 69035), код ЄДРПОУ 37265858 ліквідовано, провадження у справі припинено. Вимоги, які не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Ухвала господарського суду мотивована приписами ч.6 п.5 ст.45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство), відповідно до яких вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними. Ліквідатором до реєстру вимог кредиторів включено грошові вимоги кредиторів, а саме ТОВ "Скатол" на суму 90000,00грн., ТОВ "Буський комбікормовий завод" на суму 192246,46грн., ПП "Західний Буг" на суму 69152,53грн. та включені до реєстру вимог кредиторів ТОВ "Ріторно" до шостої черги задоволення на суму 351398,99грн.
Оскаржуючи ухвалу господарського суду від 27.11.2013р ПП "Західний Буг" с.Павлів Львівської області просить суд її скасувати та передати справу на розгляд до господарського суду Запорізької області. При цьому посилається на порушення господарським судом приписів ст.ст. 4-2, 4-3, ч.1 ст.77, п.2 ч.3 ст.104 ГПК України.
Скаржник 03.12.2013р. отримав ухвалу господарського суду Запорізької області від 25.11.2013р., у якій наступне судове засідання призначене на 27.11.2013р. Отже, господарський суд призначив судове засідання через 2 дні, ухвала не могла по пошті зайти до кредиторів, які знаходяться у Львівській області, в тому числі і до скаржника.
Розглянувши матеріали справи судова колегія встановила:
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 09.07.2013р.на підставі ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за заявою боржника - ТОВ "Ріторно" м.Запоріжжя порушено провадження у справі про банкрутство.
Постановою господарського суду Запорізької області 25.07.2013р ТОВ "Ріторно" м.Запоріжжя визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії Костюк В.А.
Ліквідатором банкрута до реєстру вимог кредиторів включено грошові вимоги ТОВ "Скатол" на суму 90000,00 грн., ТОВ "Буський комбікормовий завод" на суму 192246,46 грн., ПП "Західний Буг" на суму 69152,53 грн., у зв'язку з тим, що жоден кредитор не заявив свої вимоги до ліквідатора, тому вони включені до реєстру вимог кредиторів ТОВ "Ріторно" до шостої черги задоволення на суму 351398,99грн.
Ухвалою господарського суду від 25.11.2013р., яка в той день надіслана сторонам у справі, прийнятий звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута до розгляду, призначене судове засідання на 27.11.2013р. о 10-30 год. Ліквідатора зобов'язано надати суду відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси, довідку архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.
Таким чином. при призначенні судового засідання господарським судом не враховано положень п.4 Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 12.12.2007р. №1149, щодо нормативного строку пересилання поштових відправлень.
Тому як вбачається з ухвали господарського суду Запорізької області від 27.11.2013р. у справі №908/2298/13, судове засідання відбулося за відсутністю представників сторін як від кредиторів так і за відсутністю ліквідатора.
За таких обставин, скаржник та інші учасники по справі не були повідомлені господарським судом належним чином про день і час, та місце розгляду справи про банкрутство, а відповідно не могли реалізувати свої права визначені ст.22 ГПК України.
Відповідно до приписів п.2 ч.3 ст.104 ГПК України порушення норм процесуального права є в будь-якому випадку підставою для скасування рішення місцевого господарського суду, якщо: справу розглянуто господарським судом за відсутністю будь-якої із сторін, не повідомленої належним чином про місце засідання суду.
З матеріалів справи вбачається, що справа про банкрутство відносно боржника порушена за ініціативою власника на підставі ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
За змістом ч.5 ст.60 ГК України, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку з обов'язковою перевіркою органом доходів і зборів, у якому перебуває на обліку суб'єкт господарювання.
Проте в порушення приписів чинного законодавства звіт ліквідатора не містить в собі доказів перевірки достовірності та повноти ліквідаційного балансу податковою інспекцією. у якої перебуває на обліку суб'єкт господарювання. За таких обставин відсутні підстави вважати, що ліквідаційна процедура завершена належним чином.
З огляду на наведене, ухвала господарського суду не відповідає, матеріалам справи, приписам чинного законодавства та підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст.103, 104, 105, 106 ГПК України, судова колегія,
ПОСТАНОВИЛА:
Ухвалу господарського суду Запорізької області від 27.11.2013р. у справі №908/2298/13 скасувати.
Справу №908/2298/13 передати на розгляд до господарського суду Запорізької області.
Головуючий А.М. М'ясищев
Судді: І.В. Москальова
Е.В. Сгара
Надруковано 5 примірників
1. скаржнику
2. кредиторам (2прим.)
3. банкруту
4. апеляційному суду
5. у справу
6. ГСЗО
- Номер:
- Опис: про визнання банкрутом
- Тип справи: Касацiйна скарга (подання)
- Номер справи: 908/2298/13
- Суд: Касаційний господарський суд
- Суддя: М'ясищев А.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.07.2015
- Дата етапу: 16.09.2015
- Номер: 26/78/13-21/6/14-29/61/15
- Опис: про визнання банкрутом
- Тип справи: Про визнання банкрутом (новий розгляд)
- Номер справи: 908/2298/13
- Суд: Господарський суд Автономної Республіки Крим
- Суддя: М'ясищев А.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.08.2015
- Дата етапу: 02.10.2015
- Номер: 26/78/13-21/6/14-29/61/15
- Опис: про визнання банкрутом
- Тип справи: Про визнання банкрутом (новий розгляд)
- Номер справи: 908/2298/13
- Суд: Господарський суд Запорізької області
- Суддя: М'ясищев А.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.08.2015
- Дата етапу: 30.06.2017