ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 січня 2014 рокуСправа №801/725/14
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Авдєєв М.П., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі АР Крим звернулося до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, в якому просить стягнути заборгованість у сумі 1194,03 грн.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд встановив недотримання вимог ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Позивачем не надано належних доказів, які підтверджують обґрунтованість позовних вимог, а саме: суд пропонує надати належним чином засвідчену копію картки особового рахунку відповідача.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України (зі змінами та доповненнями), до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Належним доказом направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є оригінал квитанції або фінансового чеку з доданим до нього бланком опису вкладення (в якому вказані дата і номер позовної заяви та доданих до неї документів з зазначенням адреси на яку вони були відправлені).
Абзацом 27 п. 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. №270, визначено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Разом з тим, такий розрахунковий документ є лише доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача (відповідача).
Вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який згідно з п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку заповнюється відправником у двох примірниках. При цьому, працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
В матеріалах справи, що надійшли до суду лише знаходиться копія реєстру відправленої кореспонденції Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі АР Крим від 08.01.2014 відповідно до якої направлено адміністративній позов фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 за адресою: 97200, АДРЕСА_1. та опис вкладення, завірений позивачем.
Враховуючи, що для перевірки правильності зазначення у позові поштової адреси відповідача суд з метою виконання ч.4 ст.33 КАС України повинен перевірити наявність інформації про поштову адресу відповідача згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, ведення якого передбачено Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.03р. № 755- IV зі змінами та доповненнями. Але приймаючи до уваги, що судам на виконання Закону України від 07.07.10р. № 2453- VI "Про судоустрій і статус суддів", який набрав чинності з 30.07.10р. з моменту опублікування, не забезпечено безперешкодного доступу до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, виконання чого у тримісячний строк з дня набрання чинності Законом України № 2453- VI від 07.07.10р. покладено на Кабінет Міністрів України, суд вважає, що до позову позивачу слід надавати витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців на підтвердження поштової адреси відповідача станом на момент розгляду справи, зазначеної у позові (окрім довідки органів статистики про включення до ЄДРПОУ, який є самостійним реєстром).
Суд пропонує надати витяг з Єдиного державного реєстру на відповідача, станом на момент подання позовної заяви, із зазначенням адреси відповідача.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків .
Керуючись ст.ст. 106,108,160,165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 17.02.14 привести у відповідність до ст.106 КАС України позовну заяву, усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати суду належні докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів та належним чином засвідчену копію картки особового рахунку відповідача.
Крім того, Управлінню Пенсійного фонду України в Совєтському районі АР Крим необхідно у строк, встановлений судом для усунення недоліків позовної заяви, надати до суду витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців на відповідача, станом на момент подання позовної заяви, із зазначенням адреси відповідача.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/725/14 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя М.П. Авдєєв