Судове рішення #34985776

Справа № 101/449/14-ц


У Х В А Л А

27 січня 2014 року суддя Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим Гордєйчик Т.Ф., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання майна спільною сумісною власністю подружжя, визнання права власності, -


В С Т А Н О В И В:


Позивач ОСОБА_1 звернувся до Алуштинського міського суду із зазначеним позовом, у якому просить визнати квартиру АДРЕСА_1 об'єктом права спільної сумісної власності подружжя; визнати за ним право власності на ? частку зазначеної квартири та визнати за відповідачкою право власності на 1/2 частку цієї квартири.

Заявлений позов підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України з наступних підстав.

Так, позивач визначив ціну у розмірі 16 500 гривень та сплатив судовий збір у сумі 244 гривні.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.80 ЦПК України ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - визначається вартістю майна.

Так, з наданої копії договору купівлі-продажу від 06.11.1998 року вбачається, що вартість квартири АДРЕСА_1 33 000 гривень.

У зв'язку з наведеним, враховуючи, що позовні вимоги стосуються визнання права власності як за позивачем так і відповідачкою позивачем не вірно визначено ціну позову, яка повинна складати 33 000 гривень, а тому невірно сплатив суму судового збору, яка відповідно до п.п.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» встановлюється у розмірі 1% від ціни позову, але не менш 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати. Отже, позивачеві необхідно було сплатити 330 гривень судового збору .

З урахуванням того, що ним сплачено 244 гривні судового збору, до сплати залишається 86 гривень.

Окрім того, позивачу необхідно зазначити правові підстави визнання за сторонами права власності на ? часток квартири, оскільки у прохальній частині позову питання про поділ цієї квартири не заявлений.

Вказані недоліки підлягають усуненню позивачем.

Відповідно до ст.121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог ст.119 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.121 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання майна спільною сумісною власністю подружжя та визнання права власності - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправлення зазначених недоліків позовної заяви в строк, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.

Роз'яснити позивачу, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та йому повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя

Алуштинського міського суду Т.Ф. Гордєйчик


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація