Справа №2-а-29/ 2007р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2007 р. м. Яремча
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого-судді Гребик Л.В.
секретаря Овчарук Н.Ю.
з участю позивача прокурора Стефанця В.М. .
третьої особи на стороні відповідача ОСОБА_1М
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом Івано-Франківського міжрайонного природоохоронного прокурора до Яблуницької сільської ради, третьої особи ОСОБА_1 про визнання незаконними рішень сесії Яблуницької сільської ради від 05.07.2005 року, від 23.02.2006 року та від 22.09.2006 року , -
ВСТАНОВИВ:
Івано-Франківський міжрайонний природоохоронний прокурор в порядку, передбаченому ст. 21 Закону України «Про прокуратуру» звернувся з позовом до Яблуницької сільської ради про визнання незаконними рішень від 05.07.2005 року, від 23.02.2006 року та від 22.09.2006 року. Ухвалою суду третьою особою на стороні відповідача залучено ОСОБА_1.
В судовому засіданні Івано-Франківський міжрайонний природоохоронний прокурор Стефанець В.М. позов підтримав і пояснив, що рішенням Яблуницької сільської ради від
05.07.2005 року надано дозвіл приватному підприємцю ОСОБА_1 на збір матеріалів
попереднього погодження на земельну ділянку площею 0, 008 га для будівництва та
обслуговування автозупинки з торговим приміщенням на розвилці доріг Поляниця-
Яблуниця, рішенням цієї ради від 23.02.2006 року затверджено збір матеріалів попереднього
погодження вказаної земельної ділянки та дано дозвіл на виготовлення проекту відведення, а
рішенням від 22.09.2006 року затверджено проект відведення зазначеної земельної ділянки і
передано її ОСОБА_1 в оренду терміном на 5 років
Вважає, що вказані рішення прийняті з порушенням вимог ст. 61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України, поскільки надана ОСОБА_1 для будівництва земельна ділянка знаходиться в межах прибережної захисної смуги р. Прутець на відстані 2-3 м від урізу води, де будівництво заборонене.
Факт знаходження спірної земельної ділянки в межах прибережної захисної смуги стверджується актом перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від
30.11.2006 року, складеним комісійно спеціалістами Івано-Франківського обласного
управління охорони навколишнього природного середовища, Івано-Франківського
облводгоспу та відділу містобудування та архітектури Яремчанської міської ради.
Незаконні рішення Яблуницької сільської ради опротестовані прокуратурою, проте протести від 26.01.2007 року рішенням Яблуницької сільської ради від 26.02.2007 року
2
відхилені без обґрунтування причин, повідомлення про це надійшло в прокуратуру 27.03.2007 року. Тому відповідно до вимог ст. 21 Закону України «Про прокуратуру», прокуратура змушена звернутися до суду з позовом про визнання вищевказаних рішень ради незаконними.
Просить рішення Яблуницької сільської ради від 05.07.2005 року, від 23.02.2006 року та від 22.09.2006 року визнати такими, що суперечать ст. 61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України, тобто незаконними.
Представник Ябуницької сільської ради ОСОБА_2 звернувся з заявою про закінчення розгляду справи у його відсутності. Заперечуючи проти про позовних вимог в попередніх судових засіданнях він пояснив, що Яблуницька сільська рада при наданні земельної ділянки ОСОБА_1 діяла відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельного кодексу України. Зокрема, прийняла заяву про відведення земельної ділянки, дала дозвіл збір матеріалів попереднього погодження місця розташування земельної ділянки, затвердила вказані матеріали та проект відведення земельної ділянки. При цьому, при прийнятті рішень Яблуницька сільська рада керувалась позитивним висновком Державного управління екології та природній ресурсів в Івано-Франківській області від 30.11, 2005 року № 13-7/3410, яким погоджено проект відведення земельної ділянки площею 0, 008 га для будівництва та обслуговування автозупинки з торговим приміщенням в с. Яблуниця, висновком Яремчанського управління земельних від 12.12.2005 року № 1145, висновком відділу містобудування та архітектури виконкому Яремчанської міської ради від 22.11.2005 року № 1181, висновком державної експертизи Івано-Франківського обласного головного управління земельних ресурсів від 20.09.2006 року, яким проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 в цілому визнано таким, що відповідає нормам і правилам і оцінений позитивно.
За таких обставин вважав, що підстави для задоволення позову відсутні.
Третя особа на стороні відповідача ОСОБА_1 вважає, що позовні вимоги не підлягають до задоволення з аналогічних підстав. Крім того пояснив, що посилання прокурора на акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 30.11.2006 року, складений комісійно спеціалістами Івано-Франківського обласного управління охорони навколишнього природного середовища, Івано-Франківського облводгоспу та відділу містобудування та архітектури Яремчанської міської ради, як доказ розташування наданої йому земельної ділянки в межах прибережної захисної смуги р. Прутець, безпідставні, поскільки відповідно до вимог ст. 60 Земельного кодексу України межі прибережної захисної смуги в межах населених пунктів встановлюються з урахуванням містобудівної документації. Надана йому земельна ділянка згідно викопіровки з генплану знаходиться в межах населеного пункту с Яблуниця, в якому на даний час такі межі прибережної захисної смуги не встановлені. Відповідно до висновку державної експертизи Івано-Франківського обласного головного управління земельних ресурсів від 20.09.2006 року ним виготовлено містобудівне обґрунтування.
Позовні вимоги Івано-Франківського міжрайонного природоохоронного прокурора вважає безпідставними і такими, що не підлягають до задоволення.
Суд, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, вивчивши матеріали справи та оцінюючи зібрані докази, вважає, що у позові слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що рішенням сесії Яблуницької сільської ради від 05.07.2005 року приватному підприємцю ОСОБА_1 надано дозвіл на збір матеріалів попереднього погодження на земельну ділянку площею 0, 008 га для будівництва та обслуговування автозупинки з торговим приміщенням на розвилці доріг Поляниця-Яблуниця, рішенням сесії Яблуницької сільської ради від 23.02.2006 року затверджено збір матеріалів попереднього погодження вказаної земельної ділянки та надано дозвіл на виготовлення проекту відведення, а рішенням від 22.09.2006 року затверджено проект відведення зазначеної земельної ділянки і передано її в оренду ОСОБА_1 терміном на 5 років
Вказані рішення прокурор оспорює з тих підстав, що надана ОСОБА_1 для будівництва земельна ділянка розташована в межах 25-метрової прибережної захисної смуги, де будівництво заборонене. Факт розташування спірної земельної ділянки в межах прибережної захисної смуги прокурор обґрунтовує актом перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 30.11.2006 року, складеним комісійно спеціалістами
3
Івано-Франківського обласного управління охорони навколишнього природного
середовища, Івано-Франківського облводгоспу та відділу містобудування та архітектури Яремчанської міської ради.
Відповідно до вимог ст. 60 Земельного кодексу України, вздовж річок в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги. Розмір та межі прибережної захисної смуги встановлюються за проектами землеустрою, а в межах населених пунктів - з урахуванням містобудівної документації. Відповідно до вимог ст. 87 Водного кодексу України зовнішні межі водоохоронних зон визначаються за спеціально розробленими проектами. Порядок визначення розмірів і меж водоохоронних зон встановлюється Кабінетом Міністрів України. Відповідно до п. 5 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.1996 року № 486, розміри і межі водоохоронних зон визначається проектом на основі нормативно-технічної документації. Проекти цих зон розробляються на замовлення органів водного господарства та інших спеціально уповноважених органів, узгоджуються з органами Мінекоресурсів, Держводгоспу, Деркомзему, власниками землі, землекористувачами і затверджуються відповідними місцевими органами державної виконавчої влади та виконавчими комітетами рад.
Судом встановлено, що надана ОСОБА_1 спірна земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту с Яблуниця. На місці її відведення у передбаченому Законом порядку водоохоронна зона, а в її межах і прибережна захисна смуга, не встановлена. Тому посилання позивача на акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 30.11.2006 року, як на доказ знаходження спірної земельної ділянки в межах прибережної захисної смуги, безпідставні.
Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 отримав позитивні висновки щодо погодження місця розташування спірної земельної ділянки: висновок Яремчанського управління земельних від 12.12.2005 року № 1145, висновок відділу містобудування та архітектури виконкому Яремчанської міської ради від 22.11.2005 року № 1181, висновок відділу культури виконкому Яремчанської міської ради від 13.12.2005 року № 167, висновок Яремчанської санепідемстанції від 14.12.2005 року № 14, а також висновок Державного управління екології та природній ресурсів в Івано-Франківській області від 30.11.2005 року № 13-7/3410. Висновком державної експертизи Івано-Франківського обласного головного управління земельних ресурсів від 20.09.2006 року № 3046/П, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 для будівництва та обслуговування авто зупинки з торговими приміщеннями на розвилці доріг Яблуниця-Поляниця в с Яблуниця в цілому визнано таким, що відповідає нормам і правилам та оцінений позитивно.
Судом встановлено, що позитивні висновки відділу містобудування та архітектури виконкому Яремчанської міської ради від 22.11.2005 року № 1181, Державного управління екології та природній ресурсів в Івано-Франківській області від 30.11.2005 року № 13-7/3410, державної експертизи Івано-Франківського обласного головного управління земельних ресурсів від 20.09.2006 року № 3046/П щодо погодження місця розташування та відведення спірної земельної ділянки не оспорювались у встановленому Законом порядку і надай час є чинними.
Надані позивачем листи головного управління земельних ресурсів в Івано-Франківській області від 03.12.2007 року про зупинку дії висновку державної землевпорядної експертизи від 20.09.2006 року № 3046 та держуправління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області від 04.12.2007 року про відкликання висновку від 30.11.2005 року не може прийнятий судом до уваги, поскільки земельним законодавством не передбачено можливості відкликання та зупинення дії таких висновків.
Посилання прокурора на те, що при прийнятті оспорюваних рішень Яблуницька сільська рада зобов'язана була не приймати до уваги позитивний висновок Державного управління екології та природній ресурсів в Івано-Франківській області від 30.11.2005 року № 13-7/3410, поскільки він суперечить пункту 2.9. Порядку погодження природоохоронними органами матеріалів щодо вилучення(викупу), надання земельних ділянок, затвердженого наказом Мінприроди України від 05.11.2004 року № 434, безпідставні.
Вищезазначеним пунктом 2.9. Порядку передбачено, що у разі відсутності належної землевпорядної документації та встановлених в натурі (на місцевості) меж щодо
4
водоохоронних зон та прибережних захисних смуг водних об'єктів, природоохоронний орган забезпечує їх збереження, шляхом урахування при розгляді матеріалів щодо надання цих земельних ділянок нормативних розмірів прибережних захисних смуг, встановлених ст. 88 Водного кодексу України та орієнтовних розмірів і меж водоохоронних зон, що визначаються відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України 08.05.1996 року № 486 «Про затвердження Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них», з урахуванням конкретної ситуації.
Допитані в судовому засіданні в якості спеціалістів представник відділу містобудування та архітектури Яремчанської міської ради ОСОБА_3 Г та представник Івано-Франківського обласного управління охорони навколишнього природного середовища ОСОБА_4М суду пояснили, що в місці відведення спірної земельної ділянки в межах 25-ти метрів від урізу води знаходяться капітальні будівлі, в тому числі новобудови. Тому з урахуванням конкретної ситуації відділом містобудування та архітектури Яремчанської міської ради та Івано-Франківським обласним управлінням охорони навколишнього природного середовища було дано позитивні висновки щодо погодження місця розташування земельної ділянки. При цьому також було враховано ту обставину, що відповідно до ДБН 6.1.1.-4-2002. будівництво некапітальних споруд в межах прибережних захисних смуг не заборонене.
Зважаючи на наявність позитивних висновків відповідних державних органів щодо погодження місця розташування спірної земельної ділянки та державної землевпорядної експертизи, а також відсутність передбаченого законом проекту про визначення меж водоохоронних зон в межах с. Яблуниця, суд вважає позовні вимоги прокурора необгрунтованими відповідними правовими нормами і не підкріпленими належними, допустимими доказами. Тому в їх задоволенні слід відмовити.
На підставі ст. 60 Земельного кодексу України, ст. 87 Водного кодексу України та керуючись ст. ст. 159, 161-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
в позові Івано-Франківського міжрайонного природоохоронного прокурора до Яблуницької сільської ради, третьої особи ОСОБА_1 про визнання незаконними рішення сесії Яблуницької сільської ради від 05.07.2005 року в частині надання дозволу приватному підприємцю ОСОБА_1 на збір матеріалів попереднього погодження на земельну ділянку площею 0, 008 га для будівництва та обслуговування автозупинки з торговим приміщенням на розвилці доріг Поляниця-Яблуниця; рішення сесії Яблуницької сільської ради від 23.02.2006 року в частині затвердження збору матеріалів попереднього погодження земельної ділянки ОСОБА_1 площею 0, 008 га для будівництва та обслуговування автозупинки з торговим приміщенням на розвилці доріг Поляниця-Яблуниця та дачі дозволу на виготовлення проекту відведення зазначеної земельної ділянки; рішення сесії Яблуницької сільської ради від 22.09.2006 року в частині затвердження проекту відведення земельної ділянки ОСОБА_1 площею 0, 008 га для будівництва та обслуговування автозупинки з торговим приміщенням на розвилці доріг Поляниця-Яблуниця та передачу йому в оренду вищевказаної земельної ділянки терміном на 5 років, відмовити.
постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Яремчанський міський суд шляхом подачі протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
- Номер: 6-а/718/111/18
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-29/2007
- Суд: Кіцманський районний суд Чернівецької області
- Суддя: Гребик Л.В.
- Результати справи: заяву (подання, клопотання, скаргу) повернуто
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.11.2018
- Дата етапу: 13.11.2018