Справа № 2о/257/8/14
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про призначення судово-психіатричної експертизи
27 січня 2014 року Київський районний суд м. Донецька в складі:
головуючого судді Рассуждай Я.М.,
при секретарі Чигрінової І.А.,
за участю заявника ОСОБА_1,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1, яка діє в інтересах ОСОБА_2 до Зацікавленої особи: Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Київської районної в місті Донецьку Ради, про признання особи недієздатною та призначення опікуна,
ВСТАНОВИВ:
Заявниця ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про обмеження цивільної дієздатності ОСОБА_2 та встановлення над нею опіки, зацікавлена особа - орган опіки та піклування Київської районної в м. Донецьку ради, мотивуючи свої вимоги тим, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, є її матір'ю, перебуває на обліку у Донецькому міському психоневрологічному диспансері. За своїм станом ОСОБА_2 потребує стороннього догляду. Просила визнати ОСОБА_2 обмежено дієздатною і призначити її опікуном над нею.
В судове засідання сторони не з'явилися, про місце та час розгляду справи були повідомлені належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання заявника про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи є обґрунтованим і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 145 ЦПК України призначення експертизи є обов'язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Відповідно до ч.1 ст. 239 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров'я фізичної особи призначає для встановлення його психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Таким чином, оскільки потрібно встановити психічний стан особи, то, суд приходить до висновку про те, що для повноти і всебічності розгляду справи, з метою прийняття законного й обґрунтованого рішення необхідно призначити по справі амбулаторну судово-психіатричну експертизу ОСОБА_2, на розгляд якої поставити зазначені заявником питання.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 143, 144, 202 п. 5, 239 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання заявника ОСОБА_1 про призначення по справі амбулаторну судово-психіатричну експертизу ОСОБА_2 - задовольнити.
Призначити у справі за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа - орган опіки та піклування Київської районної в м. Донецьку ради про обмеження цивільної дієздатності ОСОБА_2 та встановлення над нею опіки амбулаторну судово-психіатричну експертизу ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, на вирішення якої поставити наступні питання:
1) Чи страждає ОСОБА_2 психічним захворюванням або розладом психічної діяльності?
2) Чи усвідомлює ОСОБА_2 в повній мірі значення своїх дій і чи може за станом здоров'я керувати ними?
3) Чи потребує ОСОБА_2 за своїм психічним станом встановлення піклування?
Проведення експертизи доручити експертам Донецького обласного центру судово-психіатричних експертиз, попередив експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
У розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи № 2о/257/8/14, медичну документацію.
Роз'яснити особам, які беруть участь у справі, що відповідно до ч.1 ст. 146 ЦПК України у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
До отримання висновку експертів провадження у справі зупинити.
Апеляційну скаргу на ухвалу може бути подано до Апеляційного суду Донецької області через Київський районний суд м. Донецька протягом п'яти днів з дня її проголошення, а в разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційну скаргу може бути подано протягом п'яти днів з дня отримання копії Ухвали.
Суддя Київського районного суду
м. Донецька Я.М.Рассуждай