Справа № 114/2703/13-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.01.2014року с. Роздольне
Роздольненський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Абеляшева О.В.,
при секретарі - Оголь О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - Чернишівська сільська рада Роздольненського району АР Крим, про встановлення факту, що має юридичне значення,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою, заінтересована особа - Чернишівська сільська рада Роздольненського району АР Крим, про встановлення факту, що має юридичне значення. Вимоги мотивовані тим, що для забезпечення належного виконання своїх обов'язків та реалізації прав заявнику необхідно встановити факт родинних відносин з його сином ОСОБА_2
Заявник у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, наполягав на задоволенні заявлених вимог.
Представник заінтересованої особи у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Згідно ч.2 ст. 197 ЦПК фіксування судового засідання матеріально-технічними засобами не проводилось.
Дослідивши наявні в справі докази, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню на наступних правових підставах.
Судом встановлено, що відповідно до копії паспорту заявника серії НОМЕР_1, його прізвище українською мовою зазначено як ОСОБА_1.
Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 07.06.1951 року, прізвище заявника російською мовою зазначено як «ОСОБА_1».
Відповідно до копії свідоцтва про одруження заявника серії НОМЕР_3 від 21.10.1963 року, його прізвище зазначено як ОСОБА_1.
Відповідно до копії свідоцтва про народження сина заявника серії НОМЕР_4 від 20.08.1969 року, прізвище зазначено російською мовою як «ОСОБА_1».
Відповідно до копії паспорту сина заявника серії НОМЕР_5, прізвище українською мовою зазначено як ОСОБА_2
Таким чином судом встановлено, що у документах заявника та його сина наявні розбіжності в написанні прізвища.
Відповідно до ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Відповідно до ст. 258 ЦПК України до заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини.
Згідно з ст. 58 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.
Постановою Пленуму Верховного Суду України N 5 від 31.03.95р. «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» визначені підстави, за наявності яких у порядку окремого провадження розглядаються такі справи: 1) згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; 2) чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; 3) заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; 4)встановлення факту не пов'язується із наступним вирішенням спору про право.
Відповідно до п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» відповідно до п.1 ст.273 ЦПК суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв'язку із втратою годувальника.
Встановлення цього факту має для заявника юридичне значення, іншим шляхом, окрім як за рішенням суду, встановити даний факт неможливо.
Враховуючи наведене, а також те, що суду було доведено факт родинних відносин, суд приходить до висновку про задоволення заяви.
На підставі викладеного та керуючись ст. 6, 7, 8,10, 11,60, 61, 256-259 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Заяву задовольнити.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1, російською мовою «ОСОБА_1», ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцем с. Коритна Ярмолинецького району Хмельницької області, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1, виданий Роздольненським РВ ГУ МВС України в АР Крим 17.02.1998 року та ОСОБА_2, російською мовою «ОСОБА_2», ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженцем с. Кропоткіне Роздольненського району АР Крим, паспорт громадянина України серії НОМЕР_5, виданий Роздольненським РВ ГУ МВС України в АР Крим 09.10.1997 року, як між батьком та сином.
Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду АР Крим шляхом подання до Роздольненського районного суду АР Крим апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя -