Судове рішення #34958045




Справа № 101/6072/13-ц


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


27 січня 2014 року м. Алушта


Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого: судді Шустової І.П., при секретарі Безнос А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу, зареєстрованого з відповідачем 05 грудня 1987 року. Від спільного життя дітей не мають, проте відповідач відмовляється добровільно розірвати шлюб. У 2008 році її чоловік залишив родину та вступив у фактичні шлюбні відносини з іншою жінкою. Подальші шлюбні відносини є недоцільними, не може вибачити чоловіку зради, а чоловік не бажає вертатися у сім`ю. Втратила почуття любові та поваги, не бажає в подальшому бути його дружиною.

Позивачка у судовому засіданні вимоги позову підтримала, просила шлюб розірвати.

Представник позивачки ОСОБА_3 позов підтримала, пояснила, що декілька років тому відповідач поїхав до Росії з іншою жінкою. Зареєстрований за місцем проживання позивачки, проте з тих пір за місцем реєстрації не з`являвся. Оскільки місце перебування відповідача невідомо, просить сплату судового збору покласти на позивачку.

Відповідач в судове засідання не з`явився. Судову повістку було направлено за останнім відомим місцем реєстрації відповідача, згідно адресній довідці, проте її було повернуто до суду за спливом строку зберігання.

Стаття 6 Закону України від 11.12.2003 року № 1382-IV "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" встановлює що громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Відповідно до приписів ч. 3 п. 5 ст. 74 ЦПК у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за зареєстрованим місцем проживання, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

За вищевикладених обставин суд вважає, що ОСОБА_2 сповіщений належним чином, в порядку п. 5 ч. 3 ст. 74 ЦПК України.

Ухвалою суду від 27 січня 2014 року вирішено розглядати справу у відсутність відповідача у заочному порядку.

Суд, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

З матеріалів справи вбачається, що сторони уклали шлюб 05 грудня 1987 року, який зареєстрували у Відділі РАЦС м. Алушти Кримської області, запис в книзі реєстрації шлюбів № 410 (а.с. 6).

Сторони подружніх відносин не підтримують, сім'я розпалася, тривалий час фактичні шлюбні відносини відсутні, шлюб носить формальний характер.

Позивачка наполягає на розірванні шлюбу, не бажаючи в подальшому зберігати шлюбні відносини, які фактично закінчилися.

Враховуючи взаємовідносини подружжя та інші обставини їхнього життя, суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить їхнім інтересам.

Згідно ст.112 ч.2 Сімейного Кодексу України суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Суд дійшов висновку про те, що формальне збереження шлюбу не відповідає інтересам а ні позивача, а ні відповідача.

Сплату судового збору за клопотанням представника позивачки, суд покладає на ОСОБА_1.

Керуючись статтями 110-112 Сімейного Кодексу України, статтями 10, 60, 209, 213-215, 224-226 ЦПК України, суд



ВИРІШИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 05 грудня 1987 року у Відділі РАЦС м. Алушти Кримської області, запис в книзі реєстрації шлюбів № 410, - розірвати.

Прізвище позивачки після розірвання шлюбу залишити - «ОСОБА_1».

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, передбаченому ч. 1 ст. 294 ЦПК України, протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя Алуштинського міського суду І.П.Шустова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація