Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 116/7861/13-ц
Провадження № 2/116/431/14
21.01.2014 року м. Сімферополь
Сімферопольський районний суд АР Крим у складі:
головуючого судді Биховець М.О.,
при секретарі Гусєвої К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новоандріївської сільської ради Сімферопольського АР Крим про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
30.12.2013 року ОСОБА_1 звернулася з зазначеним позовом, в якому просила встановити факт прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 та визнати за нею право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом. Вимоги мотивовані тим, що за життя її батько придбав в КСП «Родіна» домоволодіння, в якому позивачка проживала разом з батьком на день його смерті. Будинок зареєстровано у погосподарчій книзі місцевої ради та на нього видано технічний паспорт. Після смерті батька до нотконтори вона не зверталася, оскільки відсутні належні правовстановлюючі документи на будинок. Разом з тим, вона постійно проживала у будинку, а діти відмовилися від спадщини на її користь.
Позивач у судове засідання не з'явилася, повідомлена належним чином та в строк, надала до суду заяву з проханням розглянути справу у її відсутність.
Представник Новоандріївської сільської ради Сімферопольського району Автономної Республіки Крим в судове засідання не з'явився, про день слухання справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву щодо розгляду справи за його відсутності.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 набув право власності на домоволодіння АДРЕСА_1. Цей факт підтверджено записом у погосподарчій книзі №2 за 1971-1973 роки, стор. 102, особовий рахунок НОМЕР_1 (а.с. 14).
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 7). , і після його смерті відкрилася спадщина на домоволодіння АДРЕСА_1, право власності на яке не було оформлено у встановленому законом порядку.
Судом також установлено, що позивач є донькою померлого відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 (а.с.32).
ОСОБА_1 вийшла заміж та змінила прізвище на ОСОБА_1 (а.с. 32).
Правовстановлюючі документи на будинок померлий не отримував.
Після смерті спадкодавця позивачці було видано свідоцтво від 07.04.2006 р. про право на спадщину за законом - на земельну частку (пай) та майновий пай у КСП «Родіна» (а.с. 8).
За змістом положень статті 549 ЦК УРСР 1963 року спадщина вважається прийнятою, якщо спадкоємець фактично вступив в управління чи володіння спадковим майном протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця.
Прийняття спадщини в цьому випадку підтверджується діями спадкоємця, які за своїм характером свідчать, що в шестимісячний строк з часу відкриття спадщини вона фактично вступила в управління або володіння або володіння (користування, розпорядження) спадковим майном, зокрема, підтримувала спадкове майно в належному стані, проживала в ньому, сплачувала податки, інші платежі, тощо.
Факт прийняття спадщини позивачкою підтверджено депутатом Новоандріївської сільської ради Сімферопольського району відповідно до якого ОСОБА_1 проживає по АДРЕСА_1 з 1998 року (а.с. 31).
Як убачається із спадкової справи 117/2000 заведеної 09.03.2000 року інші спадкоємці до нотаріальної контори не зверталися (а.с. 33-42).
Оскільки на будинок відсутні відповідні документи, позивачка не може отримати свідоцтво про право на спадщину за законом щодо домоволодіння.
На підставі ст. 549, 553 ЦК УРСР, керуючись ст.ст.10, 62, 169, 212, 214, 215, 256 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
В судовому засіданні 21.01.2014 р. проголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: