Справа № 2-а-1414/08
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2008 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого - судді Левченко Т.А.
при секретарі - Хіміч А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за адміністративним позовом Зарічного ВМ СМВ УМВС України в Сумській області до громадянина Грузії - ОСОБА_1
про примусове видворення за межі України, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду і свої вимоги мотивує тим, що громадянин ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, прибув в Україну 01.12.2008 року з території Російської Федерації, а 02.12.2008 року під час проведення заходів по протидії нелегальній міграції був затриманий співробітниками УБОЗ УМВС України в Сумській області. Вказує, що на даний час відповідач не має підстав для подальшого перебування на території України та за інформацією Управління по боротьбі з організованою злочинністю прибув в Україну за вказівкою свого брата, який відбуває покарання на території Російської Федерації з метою здійснення організації злочинних груп та контролю здійснення ними злочинних дій. Крім того, ОСОБА_1 постановою Зарічного районного суду м. Суми 03.12.2008 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство, тому позивач вважає, що вказані обставини є достатніми підставами вважати, що громадянин Грузії ОСОБА_1ухилятиметься від добровільного виїзду з України та просить суд примусово видворити його за межі території України, допустивши негайне виконання постанови суду.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала повністю.
Відповідач в судовому засіданні пояснив, що при вирішенні справи покладається на розсуд суду.
Суд, вислухавши представника позивача, пояснення відповідача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що громадянин ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, прибув на територію України по національному паспорту серії НОМЕР_1, виданому 09.03.2007 року (а.с. 3), 01.12.2008 року з території Російської Федерації через контрольно-пропускний пункт “Бачівськ” (а.с. 5).
02.12.2008 року відповідач був затриманий співробітниками УБОЗ УМВС України в Сумській області для встановлення законних підстав перебування на території України.
Згідно листа начальника Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Сумській області від 03.12.2008 року за № 29/8-4768 (а.с. 6) щодо сприяння в підготовці документів для видворення за межі території України, громадянин Грузії ОСОБА_1 є рідним братом “кримінального авторитета” на прізвисько “Суліко”, котрий відбуває покарання на території Російської Федерації та який дав вказівку відповідачу прибути на територію України з метою здійснення організації та контролю злочинних груп та вчинення злочинів на території України.
Постановою Зарічного районного суду м. Суми від 03.12.2008 року (а.с. 7) громадянин Грузії ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство та накладено адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на десять діб.
Судом встановлено, що громадянин Грузії ОСОБА_1 близьких родичів на території України не має.
Відповідно до ч. 2 ст. 32 Закону України Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземець та особа без громадянства можуть бути видворені за межі України за рішенням органів внутрішніх справ, органів охорони державного кордону (стосовно осіб, які затримані у межах контрольованих прикордонних районів при спробі або після незаконного перетинання державного кордону в Україну) або Служби безпеки України з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення, якщо дії іноземця та особи без громадянства грубо порушують законодавство про статус іноземців та осіб без громадянства, або суперечать інтересам забезпечення безпеки України чи охорони громадського порядку, або коли це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України. Ч. 5 вказаної статті передбачено, що орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду. Таким чином, суд вважає що встановлені обставини є достатніми підставами вважати, що громадянин Грузії ОСОБА_1 ухилятиметься від добровільного виїзду з України, тому вважає за необхідне примусово видворити його за межі території України, допустивши негайне виконання постанови суду.
Керуючись ст. 32 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, ст.ст. 10,11, 69-71, 111-112, 158-163, 256 ч.2 п.3 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов Зарічного ВМ СМВ УМВС України в Сумській області задовольнити.
Примусово видворити за межі України громадянина Грузії - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Сторони мають право оскаржити постанову в апеляційному порядку.
Постанову суду може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зарічний районний суд м. Суми, шляхом подачі в десятиденний строк з дня її складання в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсягу.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Т.А. Левченко