Справа № 2 - 4519 / 08
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 грудня 2008 року . м. Суми.
Зарічний районний суд м.Суми у складі : головуючого - судді Бойка В.Б.,
при секретарі - Міщенко А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Суми цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2
про розірвання шлюбу та стягнення аліментів ,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду і свої позовні вимоги мотивує тим, що з 20 січня 2000 року вона перебуває у шлюбі з відповідачем. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину: доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, яка знаходиться у неї на утриманні. Оскільки між подружжям склалися неприязні відносини, відсутнє взаєморозуміння, почуття кохання та поваги, несхожість характерів, різні погляди на сімейні обов”язки, вони припинили сумісне життя, відновлювати стосунки не бажають. За таких обставин, позивачка просить розірвати шлюб та стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини, щомісячно, до її повноліття.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала в повному обсязі. Відповідач позов визнав.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 20 січня 2000 року сторони вступили в шлюб, що підтверджується свідоцтвом про одруження, виданим відділом РАГС Сумської міської ради, актовий запис НОМЕР_1 (а.с.5).
Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину: доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження ( а.с. 5 ), яка перебуває на утриманні у позивачки.
В зв'язку з тим, що між подружжям склалися неприязні відносини, відсутнє взаєморозуміння, почуття кохання та поваги, несхожість характерів, різні погляди на сімейні обов”язки, вони припинили сумісне життя, відновлювати стосунки не бажають. Відповідач ухиляється від добровільного надання коштів на утримання дитини.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що подальше спільне життя подружжя та збереження сім'ї є неможливе, а тому укладений між сторонами шлюб відповідно до вимог ст.ст. 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України необхідно розірвати.
Витрати, пов'язані з реєстрацією розірвання шлюбу в органах РАЦС необхідно покласти на відповідача - ОСОБА_2
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття. З урахуванням матеріального становища сторін, суд вважає, що з відповідача необхідно стягнути аліменти на утримання дитини в розмірі 350 гривень щомісячно.
Крім того, відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути 51 грн. судового збору на користь держави та на користь позивачки - ОСОБА_1 сплачені при зверненні до суду витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в сумі 07 грн. 50 коп., та сплачений судовий збір в сумі 08 грн.50 коп.
Керуючись ст.ст. 105, 110, 112, 180-183 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10-11, 57-60, 88, 212-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Розірвати шлюб, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 20.01.2000 року відділом РАГС Сумської міської ради, за актовим записом НОМЕР_1.
Витрати, пов'язані з реєстрацією розірвання шлюбу в органах РАЦС, в сумі 17 гривень 00 копійок покласти на ОСОБА_2
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця с. Біла Берізка Трубчевського району Брянської області, РФ, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 350 гривень 00 копійок щомісячно, до її повноліття . Аліменти виплачувати матері дитини - ОСОБА_1, починаючи стягнення з 05.11.2008 року.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 гривня 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 08 гривень 50 копійок, а також витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 07 гривень 50 копійок, а разом : 16 гривень 00 копійок.
Рішення може бути оскаржене до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу не було подано.
Суддя В.Б. Бойко