Справа № 2-4452/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2008 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого - судді Левченко Т.А.
при секретарі - Хіміч А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка свої вимоги мотивує тим, що з 21.07.2001 року знаходиться у шлюбі з відповідачем. Від шлюбу вони мають неповнолітню дитину - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. З березня 2008 року відповідач не надає коштів на утримання сина, а з 29 серпня 2008 року позивачка разом із сином проживають окремо, дитина знаходиться на її утриманні. Відповідач не бере участі у вихованні сина, не надає коштів на утримання дитини, однак працює, отримує регулярно заробітну плату та, фактично, має можливість надавати грошові кошти на утримання сина, тому вважає, що відповідач ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків щодо виховання та утримання сина та просить суд стягнути аліменти на її користь на утримання неповнолітньої дитини в розмірі ј частини його щомісячного доходу, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала повністю.
Відповідач позов визнав в повному обсязі, про що надав суду письмову заяву.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що 21.07.2001 року сторони вступили в шлюб, зареєстрований у Сумському міському відділі реєстрації актів цивільного стану Сумського обласного управління юстиції за актовим записом НОМЕР_1, що підтверджується копією свідоцтва про одруження на а. с. 5. Від шлюбу вони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, що підтверджується копією свідоцтва про народження на а. с. 6. На даний час сторони проживають окремо. Неповнолітня дитина проживає з позивачкою і перебуває на її утриманні. Зазначені обставини сторони підтвердили в судовому засіданні.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідач згоден, щоб з нього на користь позивачки на утримання неповнолітнього сина стягувались аліменти в розмірі ј частини його доходів щомісячно до досягнення дитиною повноліття, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому на підставі ст. 183 Сімейного кодексу України з відповідача необхідно стягнути аліменти на утримання дитини до досягнення нею повноліття.
Крім того, відповідно до п. 3 ст. 88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути судовий збір в розмірі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 гривень на користь держави.
Керуючись ст.ст. 180-184 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 57-60, 88, 130, 174, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця м. Суми, працюючого в ВАТ «Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе» котельником-зварювальником, цех № 24, проживаючого в м. Суми, вул. Супруна, 3, кв. 13, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в розмірі 1/4 частини його доходу щомісячно, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття, починаючи стягнення з 31.10.2008 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 гривень.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Т.А. Левченко