10.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 січня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/10610/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Островської О.П.,
при секретарі: Тельдековій Н.В.,
за участю:
представник позивача: не з'явився,
представник відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луганську справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дінус-Сталь» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 у розмірі 362,34 грн., -
ВСТАНОВИВ:
19 грудня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дінус-Сталь» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 у розмірі 362,34 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Дінус-Сталь» зареєстровано платником збору в управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська з 02.02.2013 (реєстраційний №03-9397).
Станом на 01.12.2013 у ТОВ «Дінус-Сталь» утворилась заборгованість управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 у розмірі 362,34 грн.
Зазначений борг утворився з 01.02.2013р. по 31.10.2013р.
На підставі викладеного позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дінус-Сталь» заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 за період з 01.02.2013 по 31.10.2013 у сумі 362,34 грн. (триста шістдесят дві гривні 34 коп.) на користь управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська.
Представник управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи сповіщався завчасно та належним чином, надав на адресу суду клопотання про розгляд справи за відсутністю уповноваженого представника управління.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.
Суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення сторін належним чином про час і місце розгляду судової справи з участю їх повноважних представників, для реалізації ними права судового захисту своїх прав та інтересів.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без їх участі.
В зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до частини 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та надані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Дінус-Сталь» зареєстроване в якості юридичної особи, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №323996 (а.с.6). Відповідача зареєстровано як платника внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська (а.с.5).
Як вбачається з матеріалів справи, у Товариства з обмеженою відповідальністю «Дінус-Сталь» станом на 01.12.2013 за період з 01.02.2013 по 31.10.2013 утворилась заборгованість у сумі 362,34 грн., що підтверджується розрахунком заборгованості (а.с.8) та карткою особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (а.с.9).
На Товаристві з обмеженою відповідальністю «Дінус-Сталь» працювали особи, яким призначено пільгову пенсію на підставі частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» -«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Закон України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400/97-ВР (далі - Закон № 400/97) визначає порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з пунктом 1 статті 1 Закону № 400/97 платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Абзацом першим статті 2 Закону № 400/97 встановлено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Таким чином, виплати по оплаті пільгових пенсій відшкодовуються Пенсійному фонду за рахунок відповідних підприємств.
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року N 1058-ІУ (далі - Закон №1058-ІУ), пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що суми пільгових пенсій, сплачених відповідно пп. «б» - «з» статті 13 зазначеного Закону та фактичні витрати на їх доставку, відшкодовуються Пенсійному фонду України підприємством, установою, організацією, на якому працював пенсіонер, за рахунок коштів на оплату праці до досягнення працівником пенсійного віку: 60 років - чоловіки, 55 років - жінки.
Процедуру стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, а також відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначає Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року N 21-1 (далі - Інструкція).
Підпунктами 6.4, 6.8, 6.9 пункту 6 Інструкції передбачено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону № 1058-ІУ (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.
Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону №1058-ІУ, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Відшкодування сум і фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного Фонду за місцем його реєстрації.
На виконання вимог чинного законодавства управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська було надіслано відповідачу розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» -«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (а.с. 10 - 11, 12), які отримані представником відповідача, про що свідчить особистий підпис на поштовому відправленні (а.с.13).
Розрахунки фактичних витрат підприємством не оскаржені в установленому Законом порядку.
Відповідач фактичні витрати на виплату та доставку пенсій за період з 01.02.2013 року по 31.10.2013 року до теперішнього часу не сплатив, у зв'язку з чим утворилась заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська у розмірі 362,34 грн.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на день розгляду справи або ж спростування доводів позивача суду не надано.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 17, 51, 72, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дінус-Сталь» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 у розмірі 362,34 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дінус-Сталь» на користь управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пенсій за списком №2 за період з 01.02.2013 року по 31.10.2013 року в сумі 362,34 грн. (триста шістдесят дві гривні 34 копійки).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова у повному обсязі складена та підписана 23 січня 2014 року.
Суддя О.П. Островська