Апеляційний суд Запорізької області
Судова палата з цивільних справ
Україна, 69000, м. Запоріжжя, прЛеніна, 162
Суддя 1-ї інстанції Притуло Л.В. Суддя доповідач Бондар М. С.
29 січня 2008 року Справа № 22-364
УХВАЛА
Іменем України
Коллегія судової палаті з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:
головуючий- суддя: Бондар М. С, судді: Гончар О.С. , Ломейко В.О.
секретар - Тахгаул О.М.
при участі: прокурора - адвоката -
розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за
апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Мелітопольського міськрайонното суду Запорізької області від 01.11.2007 року у справі за позовом до Сільськогосподарського багатофункціонального кооперативу "Дружба" про зміну формулювання причини звільнення з роботи, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та компенсації моральної, шкоди, -
встановила :
У червні 2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Сільськогосподарського багатофункціонального кооперативу "Дружба" (далі-кооператив, підприємство) про зміну формулювання причини звільнення, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та компенсації моральної шкоди.
В заяві вказала на те, що наказом за № 113 від 26.03.2001 року її звільнено з роботи з посади телятниці Сільськогосподарського багатофункціонального кооперативу "Дружба" за п.4 ст. 40 КЗпП за прогул. Посилаючись на те, що звільнення проведено безпідставно просила заявлені вимоги задовольнити.
Рішенням Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 01.11.2007 року позовні вимоги відхилені
У скарзі позивач просив скасувати рішення суду першої інстанції і повернути справу на новий розгляд, вказуючи на те що суд неправильно провірив законність і обґрунтованість його звільнення.
2
Заслухавши учасників процесу, колегія суддів судової палаті з цивільних справ апеляційного суду дійшла до висновку, що скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 308 ЦПК суд апеляційної інстанції відхиляє скаргу, якщо встановлює, що суд першої інстанції постановив рішення з додержанням вимог матеріального и процесуального права.
Наявні в матеріалах справи; акти та докладні записки (а.с. 31), акт (а.с. 28, 32), рішення профкому (а.с. 2б), наказ (а.с. 24) говорять про те, що у відповідача були достатні підстави
для розірвання з позивачем трудового договору за п.4 ст. 40 КЗпП.,
оскільки він вчинив прогул.
Так, відповідно до ст. 40 п.4 КЗпП адміністрація може розірвати трудовий договір з працівником у разі вчинення ним прогулу без поважних причин.
Позивач не був на роботі з 10.03.2007 року про 25.03.2007 року.
На обґрунтування своїх позовних вимог ОСОБА_1 посилалася на хворобу.
Проте, до лікувальної установи вона не зверталася. Лікарняного листа не надала.
26 березня 2007 року написала заяву про звільнення з роботи за власним бажанням.
Адміністрація кооперативу встановила для неї двох недільний термін відпрацювання.
Однак, після одного дня роботи, позивач, самостійно залишив роботу і з 27.03.2007 року до роботи не приступав, на робочому місці не з'являвся до дня звільнення.
Беручи до уваги наведене, районний суд правильно вирішив справу і постановив законне рішення, а тому скарга задоволенню не підлягає.
керуючись ст. 307, 308, 313, 314, 315, 317 цпк України, судова колегія, -
ухвалила :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Мелітопольського міськрайоного суду Запорізької області у цій справі від 01.11.2007 року залишити без змін.
Ухвала судової колегії може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України в двохмісячний термін з дня набрання сили ухвали апеляційного суду.