ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 2а/257/265/13
№ 257/13838/13-а
09 грудня 2013 року Київський районний суд міста Донецька в складі:
головуючого судді - Рассуждай Я.М.,
при секретарі - Чигрінової І.А.,
позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Київського районного суду міста Донецька адміністративний позов:
ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі міста Донецька, про визнання неправомірними дій щодо відмови включити в заробітну плату для призначення пенсії відповідно до Закону "Про державну службу" сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, суд-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Донецька про визнання дій відповідача неправомірними та зобов'язанні вчинити певні.
Як вказує позивач, що він звертался з запитом до Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Донецька із заявою з проханням про переведення його з пенсії на загальних підставах на пенсію державного службовця за формою відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1. Із зазначеної дати його взято на облік в Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Донецька як отримувача пенсії за віком згідно із Законом України «Про державну службу.
Позивач зазначає, що при обчисленні розміру пенсії державного службовця в розрахунки не бралися нараховані та виплачені йому матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та суми індексації заробітної плати, не дивлячись на те, що з вказаних виплат нараховано та утримано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
У зв'язку з чим позивач звернулася до суду з адміністративним позовом Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Донецька за захистом своїх прав та законних інтересів та просить визнати дії Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Донецька неправомірними. Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Донецька виправити розрахунок розміру пенсії шляхом включення до складу заробітної плати сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати. Стягнути з Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Донецька на його користь заборгованість з недоплаченої з 28 серпня 2013 року по 31 жовтня 2013 року щомісячної державної пенсії за виправленим розрахунком у сумі 2761 грн. 23 коп. Стягнути з Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Донецька на його користь витрати пов'язані з розглядом справи, у суми 229 грн. 40 коп.
В судовому засідання позивач ОСОБА_1 підтримав вимоги в повному обсязі, просив його задовольнити на підставах викладених в адміністративному позові, надав пояснення аналогічним викладеним в адміністративному позові.
В судовому засідання представник відповідача Мартиненко Н.Л., яка діє на підставі перевірених судом повноважень, заперечувала проти адміністративного позову, надала до суду письмові заперечення з приводу вимог, викладених в адміністративному позові. Пояснила, що позивач звертаючись з листом до відповідача порушила встановлений Порядок подання й оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, затверджений Постановою Правління Пенсійного Фонду України 25.11.2005 року № 22-1. Також пояснила, що фактично вимоги позивача ґрунтуються на зобов'язанні відповідача не виконувати вимоги статті 33 Закону України "Про державну службу", оскільки відповідно до ч.2 статті 33 цього закону грошова винагорода не є складовою заробітної плати державних службовців. Просила в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, надавши їм правові оцінку, вважає адміністративний позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що з заявою про перерахунок пенсії відповідно до Порядку 22-1 позивач до відповідача не зверталась.
Згідно з вимогами частин 3 та 5 статті 45 Закону № 1058-ІV, переведення з одного виду пенсії на інший провадиться з дня подання заяви з усіма необхідними документами.
Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Порядок подання та перелік документів, визначених Законом № 1058-ІV передбачений постановою Правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Так, зокрема згідно з абзацом 5 пункту 5 цього Порядку, днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами .
Згідно пункту 37 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, відстрочку часу її призначення, перерахунок та відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 4).
Тобто, незалежно від наявності права особи на перехід з одного виду пенсії на іншу, існує обов'язкова процедура такого переведення пенсії передбачена Законом, зокрема подання заяви встановленого зразка до відповідного пенсійного органу за місцем обліку пенсіонера, з поданням усіх необхідних документів, а також заява за попереднім місцем обліку.
Отже, без встановлення факту подачі позивачем заяви встановленого зразка та усіх необхідних документів для переведення та призначення спірної пенсії до належного пенсійного органу, у судів не було підстав визнавати протиправними дії відповідача та зобов'язувати вчинити дії щодо такого перерахунку та виплати пенсії.
Згідно статті 2 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до статті 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 195, 196, 198, 202, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 4, 8, 11, 17, 18, 69, 71, 158-163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі міста Донецька про визнання неправомірними дій щодо відмови включити в заробітну плату для призначення пенсії відповідно до Закону "Про державну службу" сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати - відмовити.
Повний текст постанови виготовлений 10 грудня 2013 року.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з її дня оголошення. Якщо постанову було ухвалено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Київський районний суд м. Донецька.
Суддя Київського районного суду
м. Донецька Я.М.Рассуждай