Справа № 6а/257/6/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2014 року Київський районний суд м. Донецька в складі:
головуючого судді Рассуждай Я.М.,
при секретарі Чигрінової І.А.,
розглянув у відритому судовому засіданні в місті Донецьку заяву ОСОБА_1 про зміну способу та порядку виконання постанови суду по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м.Донецьку ради про визнання дій неправомірними,
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з письмової заявою про зміну способу та порядку виконання постанови суду по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м.Донецьку ради про визнання дій неправомірними.
Сторони до судового засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, про причини неявки суду не повідомили, суд вважає можливим розглянути справу без участі сторін, на підставі наявних в справі доказів відповідно до ст.263 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 про зміну способу та порядку виконання постанови суду по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м.Донецьку ради про визнання дій неправомірними, не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.263 КАС України суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення у судовому засіданні в десятиденний строк з повідомленням осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Відповідно до ч.1 ст.258 КАС України за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист.
Відповідно до ч.2 ст. 259 КАС України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Відповідно до листа Вищого Адміністративного суду України від 13 червня 2013 р. № 846/12/13-13, щодо труднощів, які виникають з виконанням судових рішень, ухвалених у справах, пов'язаних із соціальними виплатами: «У цій категорії справ заміна способу і порядку виконання рішення можлива шляхом зміни зобов'язання здійснити виплати на стягнення цих виплат. Така зміна можлива лише у разі виконання боржником зобов'язальної частини рішення про нарахування соціальних виплат. При цьому адміністративний суд повинен виходити з розміру заборгованості боржника перед стягувачем, що виникла під час виконання судового рішення.»
Так, з матеріалів справи вбачається, що постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 14 березня 2011 року позов ОСОБА_1 задоволений частково. Зобов'язано відповідача нарахувати та виплатити ОСОБА_1 як інваліду 3-ї групи одноразову компенсацію за шкоду, заподіяну здоров'ю, у відповідності до вимог ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 30 мінімальних заробітних плат з урахуванням фактично сплачених сум. /а.с.34-35/
Отже, виходячи з наведеної норми статті 263 КАС України, лише винятковість обставин може бути підставою для зміни способу виконання судового рішення. Разом з тим, заявником не наведено в тексті заяви та не доведено документально таких обставин, які б могли бути прийняті судом до уваги як виняткові.
Крім того, керуючись листом Вищого Адміністративного суду України від 13 червня 2013 р. № 846/12/13-13зміна зобов'язання здійснення виплати на стягнення грошових сум можлива у разі виконання боржником, тобто відповідачем у справі, зобов'язальної частини рішення про нарахування соціальних виплат. Однак, заявником не було надано суду жодного доказу, щодо нарахування йому грошової суму в розмірі 28040 грн. 40 коп.
З огляду на вищевикладене, суд не вбачає законних підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про зміну способу виконання постанови суду.
На підставі викладеного та керуючись ст.263 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про зміну способу та порядку виконання постанови суду по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м.Донецьку ради про визнання дій неправомірними - відмовити.
Апеляційну скаргу на ухвалу може бути подано до Апеляційного суду Донецької області через Київський районний суд м. Донецька протягом п'яти днів з дня її проголошення, а в разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційну скаргу може бути подано протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Я.М.Рассуждай