Справа № 115/6813/13-ц
Провадження № 2/115/138/2014
РІШЕННЯ
Іменем України
"23" січня 2014 р. м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Смолія А.М., за участю секретаря Золотарьова А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
Встановив:
У листопаді 2013 року ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до відповідача про стягнення на її користь аліментів у сумі 1 000,00 грн. на утримання малолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Позов мотивований тим, що відповідач є батьком дитини, однак матеріальної допомоги на її утримання не надає. На зазначених підставах просить позов задовольнити.
У судовому засіданні позивач підтримала свої вимоги у повному обсязі.
Відповідач позов визнав часткового та пояснив, що має можливість сплачувати аліменти в сумі 350,00 - 400,00 грн., оскільки не працевлаштований та має випадкові заробітки. Він також за можливості надає допомогу своїй непрацездатній матері, яка також є інвалідом.
Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом установлено, що сторони мають спільну дитину - дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом із позивачем та знаходиться на її утриманні. Як стверджує позивач, ОСОБА_2 матеріальної допомоги на утримання дочки не надає.
У відповідності зі ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно з ч.1 ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Судом встановлено, що відповідач не працевлаштований та має нерегулярний дохід.
Згідно зі ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Суд вважає, що відповідач спроможний сплачувати аліменти, проте їх розмір визначає у сумі 500,00 грн. виходячи з наступного.
На думку суду розмір аліментів, які згоден сплачувати відповідача, є недостатніми для утримання дитини віком 3 роки, яка знаходиться лише на утримання своєї матері.
Суд не приймає до уваги доводи відповідача щодо неспроможності сплачувати щомісячно аліменти на утримання дочки більше 400,00 грн., оскільки відповідачем не надано доказів на підтвердження обставин, які мають бути враховані судом при визначенні розміру аліментів.
На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 180-184, 191 СК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, суд
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Червоне, Сакського району, АР Крим, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1, аліменти на утримання малолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у сумі 500,00 грн., щомісячно, починаючи із 27 листопада 2013 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнення аліментів допустити до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.
Стягнути із ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в сумі 243,60 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя Смолій А. М.