УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2007 року грудня місяця 10 дня Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого - судді Панкова М. В., суддів - Белинчук Т.Г.,
Шаповалової О.А., при секретарі - Архаровій К.К.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі апеляційну скаргу начальника управління Пенсійного фонду України в м. Ялта Автономної Республіки Крим Маєвської Э.В. на постанову Ялтинського міського суду АР Крим від 23 травня 2007 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у м. Ялта про визнання права на пенсію на пільгових умовах за списком № 1, зобов'язання здійснити дії щодо перерахунку пенсії з врахуванням права на пенсію на пільгових умовах, про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,
ВСТАНОВИЛА:
30.11.2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати його право на пенсію на пільгових умовах на підставі заробленого ним у період з 17 січня 1984 року по 31 березня 1997 року стражу за списком № 1, зобов'язати відповідача вчинити дії щодо перерахунку його пенсії на пільгових умовах. Позивач, крім того, просив стягнути з відповідача відшкодування моральної шкоди та витрати, пов'язанні з переїздом із смт Форос до м. Ялта 10 разів - в 2004-2005 роках та 4 рази - у 2006 році, а також стягнути витрати на проїзд до м. Селідово Донецької області до архівного відділу. Свої вимоги мотивував тим, що він працював з 17 січня 1984 року по 31 березня 1997 року, на момент виходу на пенсію його стаж склав 33 роки 4 місяця 4 дні на підземних роботах з особливо шкідливими та важкими умовами праці за списком № 1, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Він заробив інвалідність другої грипи, що підтверджує довідками. У кінці 2002 року позивач дізнався, що відповідач при перерахунку його пенсії не врахував стаж, зароблений з 17 січня 1984 року по 31 березня 1997 року як такий, що надає право на пенсію за віком на пільгових умовах, а це -13 років.
Коли він звернувся до відповідача із заявою, йому була дана відповідь, що документів, які достовірно підтверджують його право на пільгову пенсію, він не надав. Оскільки ОСОБА_1 вважав, що відмова відповідача є безпідставною, тому він звернувся до суду з даним позовом. Крім того, позивач просив відшкодувати спричинену йому неправомірними діями відповідача моральну шкоду.
Постановою Ялтинського міського суду АР Крим від 23 травня 2007 року позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у м. Ялта про визнання права на пенсію на пільгових умовах за списком № 1, зобов'язання здійснити дії щодо перерахунку пенсії з врахуванням права на пенсію на пільгових умовах, про відшкодування матеріаль-
Справа № 22-а-4919/2007 р. |
Головуючий у першій інстанції - Шумов В.В. |
|
Доповідач - Шаповалова О.А. |
2
ної та моральної шкоди задоволено частково. Визнано за ОСОБА_1 право на пенсію на пільгових умовах на підставі заробленого ним з 17 січня 1984 року по 31 березня 1997 року стажу за списком № 1. Зобов'язано Управління Пенсійного Фонду України у м. Ялта виконати дії щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 з врахуванням стажу з 17 січня 1984 року по 31 березня 1997 року за списком № 1. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі начальник управління Пенсійного фонду України в м. Ялта Маєвська Є.В. просить постанову скасувати та прийняти нову, якою в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити. Доводи апелянта зводяться до того, що
Постанова суду винесена з порушенням норм матеріального права.
Судова колегія, заслухавши суддю-доповідача, представника управління Пенсійного фонду України в м. Ялта, перевіривши матеріали справи, вважає, що
Постанова суду підлягає скасуванню з закриттям провадження по справі з наступних підстав.
Під час розгляду справи в апеляційній інстанції від представника відповідача надійшло клопотання про долучення до справи даних про смерть позивача - довідки про смерть та повідомлення про громадян, які померли у жовтні 2007 року. Жінка померлого позивача також надала до апеляційного суду копію свідоцтва про смерть позивача, згідно з якою ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Як убачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 були заявлені позовні вимоги щодо визнання права на пенсію на пільгових умовах за списком № 1.
Після смерті ОСОБА_1 залишилися спадкоємці, зокрема, його дружина.
Згідно зі ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 1219 ЦК України не входять до складу спадщини права та обов'язки, що нерозривно пов'язані з особою спадкодавця.
Оскільки право на оспорювання розміру нарахованої пенсії нерозривно пов'язано з особою спадкодавця і не породжує спадкування, за таких обставин передача прав та обов'язків позивача іншій особі у якості правонаступника у розглядуваній справі є неможливим.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України у разі смерті особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва, суд закриває провадження у справі.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 203 КАС України
Постанова суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку та провадження по справі закриваєтся з підстав, передбачених ст. 157 цього Кодексу.
Керуючись ст. ст. 157, 203 КАС України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Постанову Ялтинського міського суду АР Крим від 23 травня 2007 року - скасувати.
Провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у м. Ялта про визнання права на пенсію на пільгових умовах за списком № 1, зобов'язання здійснити дії щодо перерахунку пенсії з врахуванням права на пенсію на пільгових умовах, про відшкодування матеріальної та моральної шкоди закрити у зв'язку зі смертю позивача.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом одного місяця з дня
набрання законної сили безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.