262/8961/13-ц
2/262/231/2014
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.01.2014 року Пролетарський районний суд міста Донецька у складі:
головуючого - Панас Н.Л.
при секретарі - Гордєєвій О.Ю.
за участю позивачки - ОСОБА_1
відповідача - ОСОБА_2
третьої особи - ОСОБА_3,
Розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини у зв'язку з навчанням, -
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2013 року позивачка звернулася до суду з позовом де вказує, що з 27.08.1994 року вона перебувала з відповідачем у шлюбі. Від шлюбу мають дитину- ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. 11.08.2000 року шлюб між позивачкою та відповідачем було розірвано. На теперішній час син ОСОБА_3 навчається у Донецькому приватному коледжі вищого навчального закладу «Донецька академія автомобільного транспорту». Відповідач сплачує аліменти на утримання дитини у розмірі 14 частини всіх видів доходів до досягнення нею 18 років. У зв'язку з навчанням дитина потребує матеріальної допомоги, а відповідач в змозі надавати таку допомогу синові, оскільки офіційно працює. Просила стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у розмірі 14 частини від його заробітку (доходу), починаючи з дня подання до суду позову.
У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги підтримала і просила задовольнити у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання повнолітньої дитини у розмірі 16 частини всіх видів його доходів на строк до закінчення навчання у коледжі тобто по 30.06.2015 року.
Третя особа ОСОБА_3 у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, та оскільки він проживає разом з матір'ю - позивачкою по справі - не заперечував проти стягнення аліментів на її користь.
Заслухавши сторони, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
На підставі положень ч. 1 ст. 11 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно ч. 1 ст. 57 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ст. 58 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Як передбачено ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
На підставі ч. 1 ст. 79 Сімейного кодексу України аліменти присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі, але не менш 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
На підставі ч. 1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочки, син продовжують навчання і в зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Відповідно положень ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
Як встановлено у судовому засіданні сторони перебували у шлюбі з 27.08.1994 року. З копії свідоцтва вбачається, що 11.08.2000 року шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було розірвано, про що в Книзі реєстрації розірвань шлюбів зроблено відповідний актовий запис № 280 (а.с.2).
Від шлюбу сторони мають дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якого у свідоцтві про народження записаний відповідач (а.с. 3).
З довідки, виданої Приватним вищим навчальним закладом «Донецька академія автомобільного транспорту» 13.12.2013 року № 3354, вбачається, що ОСОБА_3 дійсно навчається в коледжі Донецькій академії автомобільного транспорту на 3 курсі денної форми навчання зі спеціальності «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів». Термін навчання з 01.09.2011 року по 30.06.2015 року. Навчання платне, стипендія не нараховується та не виплачується (а.с. 5).
Рішенням Пролетарського районного суду м. Донецька від 26.12.2011 року, яке набрало законної сили, з ОСОБА_2 були стягнуті аліменти на утримання ОСОБА_3 у розмірі 14 частини з усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на користь ОСОБА_1 до повноліття дитини, починаючи з 11.11.2011 року (а.с. 19).
Враховуючи стан здоров'я відповідача, що він працює (а.с. 11), за рішенням Пролетарського районного суду м. Донецька від 10.05.2012 року сплачує аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 у розмірі 16 частини з усіх видів прибутку (а.с. 12-13, 18, 20), суд вважає можливим стягувати щомісячно з відповідача аліменти на утримання дитини у зв'язку з навчанням у розмірі 16 частини з усіх видів доходів до досягнення ОСОБА_3 23 років за умови продовження навчання на користь матері ОСОБА_1
Оскільки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4 виповнилося 18 років, тому суд вважає необхідним стягнути з відповідача аліменти з 07.01.2014 року.
У відповідності зі ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 229 грн. 40 коп.
На підставі вищевикладеного, ст.ст.180, 181, 182, 183, 199, 200 СК України, Закону України «Про судовий збір», керуючись ст.ст.5, 6, 8, 10, 60, 88, 212-215, 218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 16 частини з усіх видів доходів, починаючи з 07 січня 2014 року і до досягнення дитиною двадцяти трьох років за умови продовження навчання на користь ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 229 (двісті двадцять дев'ять) грн. 40 коп..
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржено сторонами повністю або частково до апеляційного суду Донецької області через Пролетарський районний суд міста Донецька.
Апеляційна скарга подається у письмовій формі у десяти денний строк зі дня проголошення рішення.
Особи, які беруть участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів зі дня отримання копії рішення.
Суддя Н.Л. Панас