РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 124/7706/13-ц
25.11.2013 року м. Сімферополь
Центральний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Малухіна В.В.,
при секретарі - Сулима Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду 28.08.2013 року з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.
Мотивувала свої вимоги тим, що з 21.12.1991 року вона перебуває з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, від якого подружжя має дітей, неповнолітнього - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та малолітнього - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Однак, їх сім'я фактично розпалася внаслідок несумісності характерів та відсутності взаєморозуміння між подружжям. Шлюбні відносини між подружжям припинено, спільне господарство не ведеться, примирення між подружжям неможливо, тому шлюб необхідно розірвати. Оскільки згоди щодо утримання спільних дітей не досягнуто та відповідач не несе витрат на дітей, не забезпечує їх матеріально, позивачка просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей в твердій грошовій сумі у розмірі 1200 гривень на кожну дитину щомісячно.
Представник позивачки ОСОБА_1 за довіреністю - ОСОБА_5 в судовому засіданні підтримала позов у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2, не заперечував проти розірвання шлюбу, однак не погодився із розміром аліментів зазначених позивачкою, пояснив, що може сплачувати аліменти у розмірі 1200 гривень щомісячно на обох дітей.
Суд, заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ст. 10 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилалась як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ст. 112 СК України, при розгляді справи про розірвання шлюбу суд повинен з'ясувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.
Як вбачається із матеріалів справи, 21.12.1991 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було зареєстровано шлюб, про що Будинком шлюбу Сімферопольського міського виконавчого комітету Кримської області зроблено актовий запис № 1925 від 21.12.1991 року (а.с.6). Після реєстрації шлюбу, сторонам присвоєні прізвища ОСОБА_2 та ОСОБА_1. Подружжя має спільних дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. (а.с.9, 11).
Позивачка зазначила в позові, що вони з відповідачем спільного господарства не ведуть, шлюбні стосунки не підтримують. Просила задовольнити позов. Зазначила, що між сторонами втрачено почуття взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, що є морально-правовою основою шлюбу. Подальше спільне життя буде суперечити її інтересам та інтересам дітей.
Зазначені твердження позивачки, в будь який спосіб не спростовані, відповідачем не доведено, що сім'я існує у теперішній час. Відповідач фактично не заперечував проти розірвання шлюбу. Тому враховуючи наведене, а також встановлені судом обставини, суд вважає, що шлюб повинен бути розірваний, оскільки він став носити формальний характер і суперечить інтересам сторін.
Крім того, як зазначила позивачка, відповідач в добровільному порядку не забезпечує спільних дитей матеріально, не надає будь-якої іншої допомоги на їх утримання.
Відповідно до ст. 141 СК України, мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.
Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину.
Статтями 183, 184 СК України передбачено, що аліменти можуть призначатися у частці від заробітку (доходу) або у твердій грошовій сумі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частку доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення.
Визначення розміру аліментів, відповідно ст. 182 СК України, проводиться судом з урахуванням стану здоров'я, матеріального становища дитини й платника аліментів, наявності у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інших обставин, що мають істотне значення.
В матеріалах справи не міститься доказів на підтвердження наявності у відповідача офіційних доходів. Відповідно до наданої відповідачем довідки з ДПІ у м.Сімферополі від 15.11.2013 року №6384/18-3, підприємницьку діяльність відповідач не веде. Тому, суд вважає, що аліменти підлягають стягненню у твердій грошовій сумі.
При визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальне становище позивачки та дітей, які внаслідок відсутності достатнього доходу у матері позбавлені необхідних коштів для задоволення розумних та необхідних потреб. Також суд враховує наявність на утриманні відповідача батьків пенсійного віку.
З урахуванням фактичних обставин справи, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти на утримання - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 800 грн., щомісяця, починаючи з 28.08.2013 р та - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 800 грн., щомісяця, починаючи з 28.08.2013 р.
Доводи відповідача про відсутність у нього коштів суд розцінює критично виходячи з того, що ОСОБА_2 погодився на аліменти у розмірі 600 гривень на кожну дитину, тобто має неофіційні доходи, є працездатним та може працювати, щоб задовольнити мінімальні потреби своїх дітей.
Питання про розподіл судових витрат між сторонами суд вирішує відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України.
Керуючись ст. 55, 124 Конституції України, ст. ст. 104-105, 110-113, 141, 180, 182, 183, 184 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 7, 10, 11, 27, 30, 60, 61, 74, 79, 88, 208-209, 212-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який зареєстровано Будинком шлюбу Сімферопольського міського виконавчого комітету Кримської області, актовий запис № 1925 від 21.12.1991 року.
Після розірвання шлюбу залишити за позивачкою шлюбне прізвище «ОСОБА_1».
Стягнути з ОСОБА_2 ( ІПН НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 800 грн. на утримання дитини - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 з 28.08.2013 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 ( ІПН НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 800 грн. на утримання дитини - ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 з 28.08.2013 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнення аліментів допустити до негайного виконання у межах місячного платежу.
В задоволенні інших позовних вимог - відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 ( ІПН НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати у сумі 914 грн. 71 коп, з яких : витрати на правову допомогу у сумі 800 грн., та сплачений судовий збір у розмірі 114 грн. 71 коп.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Автономній Республіці Крим через Центральний районний суд м. Сімферополя шляхом подачі у десятиденний строк апеляційної скарги на рішення суду .
Суддя: В. В. Малухін