Провадження 2а/493/7/14
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2014 року Балтський районний суд Одеської області в складі
ГОЛОВУЮЧОГО - СУДДІ ІЛЬНІЦЬКОЇ О.М.
ПРИ СЕКРЕТАРІ - СИРОТА О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Балті справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Балтському районі Одеської області про невиконання рішення суду, зобов'язання перерахувати та призначити пенсію,
В С Т А Н О В И В :
28.03.2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Балтському районі Одеської області про невиконання рішення суду, зобов'язання перерахувати та призначити пенсію.
Позивач зазначив, що згідно постанови Балтського районного суду від 27.04.2011 р. йому, як інваліду ЧАЕС, ліквідатору 1 категорії, повинна виплачуватися пенсія в розмірі, встановленому ст..ст.50, 54, 67 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а саме, не менше восьми мінімальних пенсій за віком та надбавка в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії, передбаченого ст..28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», однак відповідач безпідставно, починаючи з 1 листопада 2011 року припинив нараховувати та виплачувати йому пенсію у визначеному постановою суду розмірі. Тому він просить визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Балтському районі Одеської області про зменшення належної йому державної та додаткової пенсії, зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату йому державної та додаткової пенсії відповідно до рішення суду, починаючи з 1 листопада 2011 року, виплатити заборгованість по недоплаченій державній та додатковій пенсії, а також зобов'язати в подальшому проводити нарахування та виплату державної пенсії, розмір якої не менше восьми мінімальних пенсій за віком, та додаткової пенсії у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії, передбаченого ст..28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
В судове засідання позивач не з'явився, але надав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності та підтримання своїх вимог в повному обсязі.
Представник відповідача позов не визнала та пояснила, що рішення суду від 27.04.2011 р. в частині нарахування та виплати позивачеві пенсії виконане в повному обсязі, а зміна розміру пенсії з 1 листопада 2011 року пов'язана із змінами в законодавстві, зокрема, Прикінцевими положеннями Законів України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», «Про Державний бюджет України на 2012 рік», «Про Державний бюджет України на 2013 рік» передбачено, що норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України «Про статус і соціальний статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених КМ України, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та Пенсійного фонду України на відповідні роки. Тому розмір пенсії позивача встановлений в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011 року. Тому вважає дії УПФУ в Балтському районі Одеської області законними та просить відмовити у задоволенні позову.
Ухвалою суду від 09.01.2014 р. адміністративна позовна заява в частині вимог про перерахування та призначення пенсії за період з 01.11.2011 р. до 28.09.2012 р. залишена без розгляду на підставі ст.100 КАС України.
Ознайомившись із доводами сторін, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність та обгрунтованість позовних вимог позивача у їх сукупності, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно постанови Балтського районного суду Одеської області від 27.04.2011 р. УПФУ в Балтському районі Одеської області зобов'язане здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1.04.2009 р. до 28.02.11 р. включно, встановивши її розмір не менше восьми мінімальних пенсій за віком, та нарахувати надбавку в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії, передбаченого ст..28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а в подальшому, починаючи з 01 березня 2011 року, нараховувати та виплачувати державну та додаткову пенсії у відповідності з вимогами діючого законодавства та виплатити заборгованість по недоплаченій державній і додатковим пенсіям.
Постанова суду в частині нарахування та виплати заборгованості по державній і додатковій пенсії відповідачем виконана в повному обсязі, що підтверджується наданими відповідачем розпорядженнями та довідками про нарахування та виплату пенсії, та не оспорюється самим позивачем.
Як зазначено в постанові суду, починаючи з 01 березня 2011 року відповідач зобов'язаний нараховувати та виплачувати позивачеві державну та додаткову пенсії у відповідності з вимогами діючого законодавства.
Відповідно до статті 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії особі, віднесеній до категорії 1, 2,3,4, встановлюється у вигляді: а) державної пенсії, б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Відповідно до ч.4 ст.54 цього Закону, якою визначено підстави та умови призначення державних пенсій особам, віднесеним до категорії 1, та у зв'язку із втратою годувальника, в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів ІІ групи, щодо яких установлено зв'язок із Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими восьми мінімальних пенсій за віком.
Згідно ст.50 цього Закону особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, зокрема інвалідам ІІ групи - у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком.
Пунктом 3 Перехідних положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» встановлено, що норми і положення статей 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік. Аналогічна норма закріплена в п.4 Перехідних положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік».
Рішенням Конституційного Суду України від 25 січня 2012 року №3-рп/2012 встановлено, що нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України під час вирішення справ про соціальний захист підлягають застосуванню тоді, коли вони видані у межах його компетенції на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.
Обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на час виникнення спірних правовідносин, здійснювався відповідно до постанови КМ України №1210 від 23.11.2011 р.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином УПФУ в Балтському районі Одеської області при нарахуванні та виплаті пенсії ОСОБА_1 в період часу з 28.09.2012 р. діяло в межах чинного законодавства, і підстав для визнання його дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії немає. Крім того, дії відповідача не протирічать постанові Балтського районного суду від 27.04.2011 р., так як пенсія позивачеві нараховувалася та виплачувалася у відповідності з вимогами діючого законодавства.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.46 Конституції України, ст.ст.50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», п.3 Перехідних положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», п.4 Перехідних положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», ст.ст. 159, 160, 161, 163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Балтському районі Одеської області про невиконання рішення суду, зобов'язання перерахувати та призначити пенсію відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів.
СУДДЯ