Справа № 1 -44/2008 р.
ВИРОК
Іменем України
23 січня 2008 рокум. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Бурбели Ю.С.,
при секретарі Лаврик І.В., Зверева Н.А.,
за участю прокурора Бистрика О.М.,
потерпілоїОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, що має середню освіту, непрацюючого, неодруженого, раніше не судимого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2, згідно виконавчого листа Києво-Святошинського районного суду Київської області № 2-1441 від 10.05.2005 року, зобов'язаний щомісячно сплачувати аліменти в розмірі 150 гривень, починаючи з 27.04.2005 року на користь ОСОБА_1 на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, протягом тривалого часу, ухиляється від сплати аліментів, на попередження про необхідність виконання свого обов'язку та можливість кримінальної відповідальності не реагує, звернення колишньої дружини ОСОБА_1, ігнорує, внаслідок чого допустив заборгованість по аліментам у сумі 3225 грн. станом на 01.11.2007 року.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину у вчиненні злочину визнав повністю та пояснив, що дійсно з вересня 2005 року не сплачував колишній дружині аліменти на утримання дитини, тому що не мав заробітку. До цього часу він не може знайти постійну роботу, яка б була високооплачуваною. За допомогою своєї матері він повністю погасив заборгованість по аліментах на час судового розгляду кримінальної справи. У подальшому заборгованості по аліментах на утримання дитини не допустить.
Потерпіла ОСОБА_1 в судовому засіданні показала, що з ОСОБА_2 шлюб було розірвано у травні 2005 року, також вона подавала заяву до суду на виплату аліментів на утримання дитини, яка у них народилась під час спільного проживання, яка була задоволена і його було судом зобов'язано щомісячно сплачувати аліменти у розмірі 150 гривень. З вересня 2005 року ОСОБА_2 практично взагалі не сплачував їй грошей на утримання дочки. На її неодноразові звернення не реагував, ніякої допомоги не надавав, дочку не провідував і з нею не спілкувався. Тому вона звернулась до правоохоронних органів про притягнення його до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати аліментів на утримання дитини. Під час судового розгляду кримінальної справи ОСОБА_2 повністю погасив заборгованість. Вона знає що він це зробив за допомогою його мами.
Винність підсудного у вчиненні злочину також підтверджується іншими доказами дослідженими в процесі судового слідства: заявами ОСОБА_1 від 09.09.2005 р. та 15.06.2007 року про притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_2 за ухилення від сплати аліментів (а. с. 13. 20); виконавчим листом Києво-Святошинського районного суду
2
Київської області № 2-1441 від 10.05.2005 року (а. с. 12); листом ДВС у Києво-Святошинському районі Київської області від 19.07.2007 року (а. с. 10); листом ДВС у Києво-Святошинському районі Київської області від 09.11.2007 року (а. с. 116); довідкою-розрахунком заборгованості по аліментам (а. с. 117); свідоцтвом про народження дитини (а. с. 51); свідоцтвом про розірвання шлюбу (а. с. 50); копією трудової книжки ОСОБА_2, згідно якої він з 02.07.2004 року офіційно ніде не працює (а. с. 133); довідкою Києво-Святошинського районного центру зайнятості, про те, що ОСОБА_2 з питань працевлаштування до центру не звертався (а. с. 70); постановою держаного виконавця № 51/4-2007 про примусовий привід боржника ОСОБА_4 до ВДВС Києво-Святошинського районного управління юстиції від 06.07.2007 року та його розпискою про попередження щодо кримінальної відповідальності за ст. 164 КК України (а. с. 6); попередженням ВДВС у Києво-Святошинському районі (а. с. 19); пропозицією-попередженням ВДВС у Києво-Святошинському районі від 28.04.2007 року (а. с. 15).
Суд визнає, що підсудний, дав суду правдиві показання, які підтверджуються іншими доказами, дослідженими в процесі судового слідства.
Оцінюючи в сукупності всі докази зібрані по справі, суд визнає, що вина підсудного у вчиненні злочину доведена повністю.
Таким чином, дії підсудного ОСОБА_2 судом кваліфікуються за ч. 1 ст. 164 КК України, як злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів).
Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_2, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, а також особу підсудного.
Обставин, які пом'якшують покарання підсудного, судом не встановлено.
Обставин, які обтяжують покарання підсудного, судом не встановлено.
З урахуванням ступеню тяжкості злочину, який є злочином невеликої тяжкості та особи підсудного, який раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, за місцем проживання характеризується позитивно, на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває, суд вважає за необхідне призначити покарання у вигляді обмеження волі в межах санкції статті з випробуванням.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 323-324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України, і призначити йому покарання у вигляді обмеження волі на строк 1 (один) рік.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк 1 (один) рік.
На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_2 обов'язки повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.
Строк відбування покарання ОСОБА_2 обчислювати з моменту проголошення вироку.
Запобіжний захід ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Київської області через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом п'ятнадцяти діб з дня його проголошення.