Судове рішення #34863763

Справа № 129/4015/13-ц

Провадження по справі № 2/129/896/2013


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"18" грудня 2013 р. Гайсинський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого -судді Капуша І.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання, -


Встановив:

14.11.2013 р. позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчатися, у розмірі 1/3 частини з доходу відповідача щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму громадян.

Обґрунтовуючи свої вимоги позивачка, посилається на те, що дочка є студенткою першого курсу інституту педагогіки, психології і мистецтва Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. У зв'язку з тим, що їй необхідні кошти на одяг, харчування, підручники, а відповідач добровільно не виконує свій батьківський обов'язок щодо її утримання, вона просить задовольнити позовні вимоги.

В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги та просила стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини, яка навчається, до досягнення нею 23 - х річного віку на період навчання.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, та не заперечував проти стягнення з нього аліментів в розмірі 1/3 частини всіх його доходів.

З урахуванням позицій сторін, дослідивши матеріали справи та обставини справи в їх сукупності, дослідивши письмові докази, суд визнає за необхідне позовні вимоги задовольнити повністю з таких міркувань.

Доведено, що ОСОБА_2 є рідним батьком ОСОБА_4, яка є студенткою першого курсу інституту педагогіки, психології і мистецтва Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, але добровільно законного обов'язку по утриманню своєї повнолітньої дитини, яка продовжує навчання не виконує.

Зазначені правовідносини регулюються ст. 199 Сімейного Кодексу України, відповідно до якої батьки зобов'язані утримувати повнолітніх дітей, які продовжують навчання, до досягнення двадцяти трьох років.

Оскільки відповідач ухиляється від добровільного виконання законного обов'язку по утриманню своєї повнолітньої дочки ОСОБА_4, яка продовжує навчання, чим порушує її права, то з нього потрібно щомісячно стягувати на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки ОСОБА_4 в розмірі 1/3 частини всіх його доходів, починаючи з дня звернення позивачки до суду і до досягнення нею двадцяти трьох років на час її навчання.

Висновки суду підтверджуються такими доказами:

- копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 24 жовтня 1995 року, з якої видно, що ОСОБА_2 є рідним батьком ОСОБА_4 (а.с.6);

- довідкою інституту педагогіки, психології і мистецтва Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського № 19/1528 від 13.09.2013р., з якої видно, що ОСОБА_4 є студенткою першого курсу (а.с.7).

Керуючись ст.ст. 15, 30, 62, 367 ЦПК України, ст. ст. 199, 200 Сімейного кодексу України суд, -


Вирішив:

Позов задовольнити повністю.

Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ін. номер НОМЕР_1), проживаючого в АДРЕСА_1, слюсаря з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики 5 р. ПАТ «Концерн Хлібпром» на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, в розмірі 1/3 частини всіх його доходів, починаючи з 14.11.2013р і до досягнення нею 23 - х річного віку на період навчання.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ін. номер НОМЕР_1), проживаючого в АДРЕСА_1, слюсаря з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики 5 р. ПАТ «Концерн Хлібпром» на користь держави 229,40 грн. судового збору.

Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку, проте в частині стягнення аліментів за один місяць допускається до негайного виконання.


Суддя:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація