Справа № 115/6855/13-ц
Провадження № 2/115/151/2014
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
"20" січня 2014 р. м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Смолія А.М., за участю секретаря Золотарьова А.С.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
Встановив:
У листопаді 2013 року позивач звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу, зареєстрованого з ОСОБА_2 у 1997 році. Свої вимоги мотивує тим, що причиною руйнування сім'ї є постійне виникнення між подружжям сварок та скандалів у зв'язку із відмінністю характерів та різними поглядами на питання сімейного життя. Вказані обставини призвели до втрати взаємного почуття любові та поваги. На зазначених підставах просила задовольнити позов.
У судове засідання позивач не прибула, натомість подала заяву з проханням справу розглянути у її відсутності, позовні вимоги підтримала у повному обсязі, не заперечувала проти розгляду справи у заочному порядку. Крім того зазначила, що відповідач відмовляється розірвати шлюб через органи РАЦС, у разі задоволення позову просила залишити їй шлюбне прізвище.
Відповідач до суду не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, причини неявки суду не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи не подав. За письмовою згодою позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Судом встановлено, що сторони уклали шлюб 05 листопада 1997 року, який зареєстрували у Миколаївській селищній раді Сімферопольського району АР Крим, запис в книзі реєстрації актів про одруження № 43.
Як стверджує позивач у своїй заяві подружжя спільного господарства не веде, шлюбних відносин не підтримує, сім'я розпалася, шлюб носить формальний характер.
Враховуючи фактичні взаємини сторін, приймаючи до уваги інші обставини їх життя, суд вважає, що подальше їх спільне життя і збереження шлюбу суперечить їхнім інтересам.
Відповідно зі ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Позивач висловила бажання після розірвання шлюбу надалі йменуватися прізвищем колишнього чоловіка.
На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 105, 110, 112, 113 СК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, суд
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_2 і ОСОБА_1, зареєстрований 05 листопада 1997 року у Миколаївській селищній раді Сімферопольського району Автономної Республіки Крим, запис в книзі реєстрації актів про одруження № 43 від 05 листопада 1997 року, розірвати.
Після розірвання шлюбу залишити ОСОБА_1 шлюбне прізвище - ОСОБА_1.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 229,40 грн., сплачений позивачем при подачі позову.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Смолій А. М.