Судове рішення #3485020
Справа № 2- “о”-116/08 року

                                                                                                            Справа № 2- “о”-116/08 року

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

               06.11.2008 року                                     Тиврівський районний суд Вінницької області

 

в складі: головуючого     Мазурчака А.Г.

   за участю секретаря      Ліщишеної Н.М.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Тиврів цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, -

встановив :

Заявник  звернувся до суду із заявою про встановлення факту  родинних відносин, в якій вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в смт.Сутиски, Тиврівського району, Вінницької області померла її мати -ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина, до якої входить земельна ділянка площею 4.8490 гектара, яка розташована на території Сутисківської селищної ради і належала її матері на підставі державного акта № 013972 серії ІІ-ВН, виданого Тиврівською РДА 07.10.2004 року.

За життя її мати розпорядилась своїм майном, склавши заповіт на її користь. На день відкриття спадщини заповіт не змінений і не скасований.

Вона звернулась до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, але у видачі їй свідоцтва про право на спадщину за заповітом їй відмовлено, так як в свідоцтві про її народження в графі „мати” записана „ОСОБА_2”, а в свідоцтві про смерть її матері та в документах, які засвідчують її право власності на майно записана „ОСОБА_2”.

Встановлення даного факту їй необхідно для отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті її матері.

 Просить встановити факт, щоОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в смт.Сутиски, Тиврівського району,   Вінницької області, була її матір'ю.

В судовому засіданні заявниця заявлені вимоги підтримала і пояснила суду, що  колись в селі її  матір називали „ОСОБА_2”, тому мабуть в свідоцтві про її народження  так і записали.

            Заінтересована особа - Сутисківська селищна рада - не заперечує проти встановлення факту, надіслала суду листа, в якому просить справу розглянути у відсутності її представника.

            Свідок ОСОБА_3дала суду показання про те, що заявниця - її мати. Її матір звали ОСОБА_2. Останніх  20 років до  смерті бабушка ОСОБА_2проживала  біля них. Коли вона померла -  вони здійснювали  її поховання.

            Свідок ОСОБА_4 дала суду показання про те, що  вони із заявницею родом з одного села - с.Осолинці, Літинського р-ну. ОСОБА_1вийшла заміж в смт.Сутиски, Тиврівського р-ну і  забрала із собою маму.  Її маму в с.Осолинцях звали  ОСОБА_2, а в смт.Сутисках - ОСОБА_2.  Вона померла в минулому році.

  Суд, вислухавши пояснення заявниці, свідків, дослідивши  матеріали  справи,  вважає, що  заява  підлягає  до  задоволення, так як факт,  щоОСОБА_2 була матір'ю заявниці стверджується довідкою Сутисківської селищної ради № 1543 від 16.10.2008 р. (а.с.10), з якої видно, що заявниця є її донькою і проживала з матір'ю однією сім'єю до дня її смерті, свідоцтвом про народження заявниці (а.с.6), в якому прізвище її матері записане „ОСОБА_2”, копією заповіту (а.с.7), в якому вказано, що майно заповідає своїй дочці та показаннями свідків  ОСОБА_3 та ОСОБА_4, допитаних в судовому засіданні.

            Керуючись ст.ст.11; 60; 212-215; 223; 256; 259 ЦПК України, -

вирішив :

            ЗаявуОСОБА_1про встановлення факту родинних відносин задоволити.

            Встановити факт, щоОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в смт.Сутиски, Тиврівського району, Вінницької області, була матір'юОСОБА_1 .

            На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Вінницької області через Тиврівський райсуд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

            Рішення суду набирає законної сили  після закінчення строку подання заяви  про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

 

           

            Головуючий:                                                                   А.Г. Мазурчак 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація