Судове рішення #348299
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16

тел. 230-31-77

ПОСТАНОВА

Іменем України

 

"12" грудня 2006 р.                                                                   Справа № 471/20-06

 

Господарський суд Київської області  у складі                 (зал судових засідань №222)

судді  Я.Л. Іваненко 

секретар  І.О. Карпунов

розглянув матеріали адміністративної  справи      

За позовом

Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі, м.Вишневе

 

до

Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1,  м.Боярка

 

третя особа

Києво-Святошинська районна державна адміністрація

 

про

припинення державної реєстрації

 

В засіданні приймали участь:

 

від позивача

Василенко Л.Г., довіреність від 11.09.06р.  №16860/9/251-01.

 

від відповідача

не з'явився

 

третя особа

не з'явився

 

суть спору:

 

До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі (далі-позивач) до Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (далі -відповідач) про припинення державної реєстрації у зв'язку з неподанням ним до органів державної податкової служби  податкових декларацій та документів бухгалтерської звітності згідно із законодавством України.

Ухвалою господарського суду Київської області 27.11.2006р. було призначено розгляд справи на 12.12.2006р. та залучено у якості третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Києво-Святошинську районну державну адміністрацію.

Представник позивача в позовній заяві та усних поясненнях, наданих у судовому засіданні, в обґрунтування заявлених позовних вимог посилається на Закон України “Про державну податкову службу в Україні”, на порушення відповідачем законодавства України про оподаткування. Позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві.

           Відповідач надіслав до господарського суду Київської області заяву від 10.12 2006р., в  якій, у зв'язку з неможливістю з'явитись в судове засідання з поважних причин, просить  розглянути справу без його присутності.

               Представник третьої особи в судове засідання не з'явився.

Відповідно до ч.2 ст.128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони, або третьої особи не є перешкодою для розгляду справи.

            Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, судом встановлено наступне.

Відповідно до п. 17 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою про скасування державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності -юридичних, фізичних осіб.

Як вбачається із матеріалів справи СПД -фізична особа ОСОБА_1 зареєстрований Києво-Святошинською районною державною адміністрацією Київської області 11.02.2000р., про що зроблено запис в журналі обліку реєстрації НОМЕР_1.

Згідно Інструкції „Про порядок обліку платників податків” затвердженої наказом ДПА України від 19.02.1998 р. № 80 (далі -Інструкція) платник податків - це юридична або фізична особа, на яку згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі). Відповідно до вимог зазначеної Інструкції при взятті на облік платника податків відділом ДПІ, у якому зареєстрована фізична особа -підприємець, відкривається облікова справа платника податків, яка складається із реєстраційної та звітної частин, звітна частина якої у формується із звітних документів, які подаються платником у період його діяльності.

Підпунктом 2 п. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. № 1251-ХІІ на платників податків і зборів (обов'язкових платежів) покладено обов'язок подавати  до  державних  податкових   органів   та   інших державних органів відповідно до законів декларації,  бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до вимог п. 8.6. Інструкції, керівнику органу державної податкової служби надано право у випадку неподання платником податків протягом року в орган державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, за відсутності у платника податків заборгованості перед бюджетом, звертатися до господарського суду із заявою (позовом) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно довідки НОМЕР_2 Києво-Святошинської державної податкової інспекції, яка знаходиться в матеріалах справи, відповідач станом на 12.10.2006р. не має податкової заборгованості по платежах до бюджету.

Відповідно до довідки Києво-Святошинської державної податкової інспекції НОМЕР_3 остання декларація про одержані доходи була подана відповідачем до Києво-Святошинської державної податкової інспекції за четвертий квартал 2001 року.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач порушує встановлені законодавчими актами правила здійснення господарської діяльності (підпункт 2 п. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”).

Відповідно до ч. 1 ст. 238 Господарського кодексу України, за  порушення  встановлених  законодавчими  актами  правил здійснення господарської діяльності  до  суб'єктів  господарювання можуть  бути  застосовані  уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції,   тобто   заходи  організаційно-правового  або  майнового характеру,  спрямовані  на  припинення   правопорушення   суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Частиною 2 зазначеної статті передбачено, що види   адміністративно-господарських   санкцій,  умови  та порядок  їх  застосування  визначаються   цим   Кодексом.

Скасування державної реєстрації, як один із видів адміністративно-господарської   санкції передбачено ч. 1 ст. 247 ГК України та застосовується у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам.

При цьому скасування державної реєстрації суб'єктів господарювання проводиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації  даного суб'єкту господарювання відповідно до ст.59 ГК України.

Згідно із ч. 6 ст. 59 ГК України суб'єкт господарювання ліквідується, зокрема, у разі скасування його державної реєстрації у випадках передбачених законом.

Скасування державної реєстрації у разі неподання протягом року звітності, передбачено ст. ст. 38, 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців”.

Згідно ч.3 ст.49 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” державний  реєстратор  повинен   не   пізніше   наступного робочого  дня  з дати надходження судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем,  внести  до  Єдиного  державного  реєстру запис щодо цього судового рішення та  повідомити  органи  статистики,  державної  податкової служби,  Пенсійного фонду України,  фондів соціального страхування та фізичну особу - підприємця,  щодо якої було постановлено  судове  рішення,  про внесення до такого запису.

Проаналізувавши зазначені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про правомірність заявлених позивачем позовних вимог.

За таких обставин, позовні вимоги щодо припинення державної реєстрації відповідача судом визнаються обґрунтованими та правомірними, тому підлягають задоволенню.

          Зважаючи на вищенаведене та керуючись  ст.ст. 17, 94, 98, 160, 162, 163, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд Київської області, -

 

постановив:

 

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Припинити (скасувати) державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_4).

3. Копію постанови надіслати сторонам по справі.

 

Державному реєстратору копію постанови надіслати після набрання нею законної сили. 

 

Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо заява про апеляційне оскарження постанови не буде подана. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана, в двадцятиденний строк після надання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

 

 

Суддя                                                                                                 Іваненко Я.Л.

Дата складення постанови у повному обсязі 21.12.2006р.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація