Справа № 123/257/14-ц
Номер провадження 2/123/779/2014
УХВАЛА
10.01.2014 року м. Сімферополь
Суддя Київського районного суду м. Сімферополя Діденко Д.О., перевіривши виконання вимог ст. ст. 107-120 ЦПК України за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, поділ спільного сумісного майна подружжя, визначення місця проживання малолітньої дитини, третя особа - Служба у справах дітей Київської районної ради м. Сімферополя, -
ВСТАНОВИВ :
09.01.2014 р. на адресу суду надійшла зазначена позовна заява.
Відповідно до ч.2 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог (п.3); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги (п.5); зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування (п.6).
Згідно з ч. 4 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна відповідати вимогам встановленим законом.
У відповідності до положень п. 4 Постанови пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» № 11 від 21.12.2007 року, оскільки розгляд справи провадиться в межах заявлених вимог і на підставі поданих доказів, суди згідно зі ст. 119 ЦПК повинні вимагати від осіб, що подали заяву, повного викладення обставин, якими обґрунтовуються дані вимоги, й посилання на засоби їх доказування. Наприклад, у заяві про розірвання шлюбу має бути зазначено дату й місце реєстрації шлюбу, мотиви його розірвання, чи є від шлюбу неповнолітні діти, при кому з батьків вони перебувають, пропозиції щодо участі подружжя в утриманні та вихованні дітей після розірвання шлюбу, чи заявляються інші вимоги, які може бути вирішено одночасно з позовом про розірвання шлюбу. До заяви додаються: свідоцтво про реєстрацію шлюбу, копії свідоцтв про народження дітей, довідки щодо розміру заробітку та інших доходів, а також усі необхідні документи відповідно до заявлених вимог. Якщо заява не відповідає вимогам закону, слід застосовувати правила ст. 121 ЦПК.
Тобто долучення до позовної заяви оригіналу свідоцтва про реєстрацію шлюбу є обов'язковим.
Відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» встанволено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
За подання позовної заяви про розірвання шлюбу з одночасним поділом майна судовий збір справляється за розірвання шлюбу і за поділ майна.
Таким чином, відповідно до вище вказаного Закону, ставка судового збору за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу становить 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 243,60 грн. та за подання позовної заяви майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати, а саме: 3654,00 грн.
Однак, позивачем не додані додані документи, що підтверджують сплату судового збору.
Зазначені недоліки дають суду підстави для залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 119,121 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, поділ спільного сумісного майна подружжя, визначення місця проживання малолітньої дитини - залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення вказаних у мотивувальній частини ухвали недоліків на протязі п'яти днів з дня отримання ухвали.
У разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвалу щодо сплати судового збору може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Діденко Д. О.