Судове рішення #3481485

                                                      Справа № 2-216/2008

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

 

18 лютого 2008 року       Гайсинський районний суд Вінницької області

                           в складі: головуючого судді Кравця В.І.

                                     при секретарі Карплюк Г.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гайсин справу за позовом , третя особа на стороні позивача ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні житловим будинком шляхом позбавлення права користування житлом та виселення ,-

 

встановив:

 

      06.08.2007 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні житловим будинком шляхом позбавлення його права користування житлом, посилаючись на те, що він є власником житлового будинку по вул. АДРЕСА_1, проте не може розпорядитись будинком на свій розсуд так як відповідач, який не проживає з липня 2006 року в будинку , не бажає змінювати реєстрацію місця  проживання,  чим чинить перешкоди в користуванні  та розпорядженні будинком . 

      В судовому засіданні позивач вимоги позову підтримав, посилаючись на обставини ,викладені в позовній заяві .

     ОСОБА_1 вимоги позову вважала обґрунтованими і такими , що підлягають задоволенню , з огляду на те, що відповідач з липня 2006 року без поважних причин не проживає в житловому будинку в АДРЕСА_1.

     Відповідач ОСОБА_2 вимоги позову не визнав, пояснив, що, він змушений був в липні 2006 року залишити місце проживання у спірному будинку в зв'язку із конфліктом родини з його дружиною, право власності на житловий будинок по вул. АДРЕСА_1 не оспорює, проте немає можливості змінити реєстрацію проживання за відсутністю іншого постійного місця проживання.

      Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підтвердили факт не проживання ОСОБА_2 з липня 2006 року в житловому будинку по вул.АДРЕСА_1.

      Заслухавши пояснення учасників судового розгляду , дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких міркувань.

Встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрований як проживаючий в будинку по вул. АДРЕСА_1 з 19.10.1997 (а.с.5) . ОСОБА_5 є власником будинку по вул.АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу, укладеного з ОСОБА_6 29.10.1987 року (а.с.9-10). ОСОБА_5 не може в повній мірі реалізувати право власності на будинок, зокрема, в оплаті комунальних послуг та отриманні субсидії на оплату послуг через реєстрацію проживання відповідача , який з липня 2006 року не проживає в спірному будинку.

      Спірні правовідносини регулюються:

- ст.48 ч.2 Закону України “Про власність”, за змістом  власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоча би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння .

- ст. 405 ЦК України передбачає , що член сім'ї власника втрачає право користування цим житлом у разі відсутності без поважних причин понад один рік.

Оскільки реєстрація проживання ОСОБА_2 по вул. АДРЕСА_1 перешкоджає власнику ОСОБА_5  реалізувати в повному об'ємі право власності на будинок, зокрема в реалізації права на отримання послуг та субсидій на послуги  , тому  відповідач який  вибув на інше місце проживання більш як один рік  втратив право користування житловим будинком і  підлягає зняттю з реєстраційного обліку за даною адресою. 

 На підставі ст.48 ч.2 Закону України “Про власність” , керуючись ст.ст.10,11,209,212,214-215,218 ЦПК  України, суд ,-

 

вирішив:

 

      Позов задовільнити повністю.

      Усунути перешкоди в користуванні , розпорядженні житловим будинком по вул. АДРЕСА_1 власнику будинку ОСОБА_5, визнати , що ОСОБА_2 втратив право користування житлом в цьому будинку.

      Зобов'язати ОСОБА_2 змінити реєстрацію місця проживання , припинити реєстрацію його проживання в будинку АДРЕСА_1.

      Витрати по справі віднести на сторони.

      Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України .

 

 

 

      Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація