ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 січня 2014 р. 11:22 Справа №801/11450/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В.
за участю секретаря Баценко А.О.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Сакської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів АР Крим
до Приватного підприємства "Фаворит-АгроКрим"
про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 21462,28 грн.,
за участю представників:
від позивача - Турчанович Ю.Л., представник, довіреність № 92/9/10.0 від 18.11.2013 року;
від відповідача - не з'явився
Суть спору: Сакська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Приватного підприємства "Фаворит-Агро Крим" про стягнення заборгованості у сумі 21462,28 грн. по збору за спец водопостачання та єдиного внеску.
Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулося 16.01.2014 року, наполягав на задоволенні адміністративного позову з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву, а також клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, враховуючі належним чином повідомлення сторін про час, день та місце розгляду справи, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи за відсутності його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 10.03.2011 року зареєстрований як юридична особа, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб, та є платником податків та зборів, передбачених ст. 9 Податкового кодексу України.
Пунктом 4.1.1 статті 4 встановлено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цім Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Пунктом 14.1.175. статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання;
Таким чином, грошове зобов'язання платника податку становиться податковим боргом з моменту його узгодження у порядку, визначеному Податковим кодексом.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкова декларація, згідно зі ст. 49 цього Кодексу подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до п. 323.1. ст. 323 Податкового кодексу України платниками збору за спеціальне використання види є водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Об'єктом оподаткування збором є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання (п. 324.1.1 ст. 324 Податкового кодексу України).
Згідно п. 326.1., 326.2. ст. 326 Податкового кодексу України водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання води та збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу наростаючим підсумком з початку року, а за спеціальне використання води для потреб водного транспорту - починаючи з першого півріччя поточного року, у якому було здійснено таке використання.
Збір обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об'єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок збору та коефіцієнтів.
За обсяги води, переданої водокористувачем - постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору на поставку води, збір обчислюється і сплачується таким водокористувачем - постачальником.
Відповідно до п. 328.1., 328.2., 328.3 ст. 328 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному кварталу.
Платники збору обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, встановленою в порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.
Податкові декларації збору подаються платниками збору контролюючим органам у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації.
Судом встановлено, що позивачем до Сакської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів АР Крим податкову декларацію за збір за спецводопостачання за перше півріччя 2013 року № 9046227533 від 30.07.2013 року на суму 7495,20 грн., податкову декларацію за збір за спецводопостачання за 9 місяц. 2013 року № 9071637713 від 08.11.2013 року на суму 14115,96 грн., декларацію за єдиний внесок, нарахований робіт на суми зарплати № 1300661665 від 11.10.2013 року на суму 120,46 грн.
На вимоги суду позивачем у судовому засіданні, яке відбулося 16.01.2014 року, надано довідку про заборгованість відповідача станом на 14.01.2014 року. Згідно вказаної довідки у відповідача існує заборгованість у сумі 21361,02 грн. зі сплати збору за спеціальне використання води.
До матеріалів справи залучено копію платіжу 71010000, згідно якого відповідачем сплачена заборгованість зі єдиного внеску на суму 102,26 грн.
Пунктом 14.1.175. статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання;
Таким чином, грошове зобов'язання платника податку становиться податковим боргом з моменту його узгодження у порядку, визначеному Податковим кодексом.
Згідно з п.п. 59.1, 59.3, 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Аналізуючи всі зазначені положення Податкового кодексу, суд вважає, що податкові органи мають право звертатися до суду про стягнення коштів за податковим боргом виключно після дотримання всіх умов, визначених ст. ст. 59, 95 Податкового кодексу України.
Таким чином, враховуючи надіслання позивачем податкової вимоги № 204-15 від 09.10.2013 року на суму 7245,06 грн., приймаючи до уваги сплату заборгованості з єдиного внеску у сумі 102,26 грн., суд дійшов висновку, що існують підстави для задоволення адміністративного позову в частині стягнення збору за спеціальне використання води у сумі 21361,02 грн.
Під час судового засідання, яке відбулось 16.01.2014 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 17.01.2014 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити частково.
2.Стягнути з Приватного підприємства "Фаворит-АгроКрим" (96500, АР Крим, м. Саки, вул.. Інтернаціональна, 45, кв. 41, ЄДРПОУ 375905544, р/р 26003000095558 ПАТ «УКРСОЦБАНК», МФО 300023 ) заборгованість зі сплати збору за спеціальне використання води у сумі 21361,02 грн. (двадцять одна тисяча триста шістдесят одна гривня 02 коп.) до місцевого бюджету м. Саки 1302100, ідентифікаційний код 38006171 ГУДК України в АР Крим, МФО 824026, р/р 33111357700021.
3. В іншій частині позовних вимог - відмовити у задоволенні позову.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.