Справа № 119/10439/13-ц
№ 2/119/633/14
У Х В А Л А
про відмову у відкритті
провадження у справі
"14" січня 2014 р. Суддя Феодосійського міського суду Автономної Республіки Крим Бистрякова Д.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства „Комбінат комунальних підприємств" про стягнення безпідставно одержаних грошових коштів,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із позовними вимогами до Комунального підприємства „Комбінат комунальних підприємств" про стягнення безпідставно одержаних грошових коштів.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, приходить до висновку, що у відкритті провадження у справі необхідно відмовити, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи: 1) щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; 2) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно з вимогами ч. 2 п. 1 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Згідно з вимогами ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до вимог ст. 17 ч. 1 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.
Судом встановлено, що позивач звертається до суду з вимогами до відповідача про повернення коштів за послуги з поховання померлого ветерану війни - інваліда війни 3 групи, які були сплачені позивачем на користь відповідача Комунального підприємства „Комбінат комунальних підприємств". Позивач вважає, що грошові кошти за послуги відповідачем взяті безпідставно, оскільки відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 р. № 1445 вказані послуги повинні надаватися безоплатно.
Відповідно до ст. 14 Закону України „Про поховання та похоронну справу" витрати на поховання померлих інвалідів війни здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до закону.
Порядок проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 р. № 1445 регламентує безоплатне поховання в населених пунктах померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни відповідно до статті 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу" в частині організації поховання і ритуального обслуговування.
Відповідно до п. 8 Порядку видатки на поховання учасників бойових дій і інвалідів війни виділяються з бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджетів мм. Києва та Севастополя.
Порядок фінансування витрат на поховання або відшкодування витрат на здійснене поховання визначається в установленому порядку місцевими органами виконавчої влади.
З зазначеного слідує, що для проведення безоплатного поховання інваліда війни виконавцю волевиявлення або особі, яка зобов'язалася поховати померлого, кошти на проведення безоплатного поховання перераховуються з місцевого бюджету за рахунок субвенції з державного бюджету на рахунок ритуальної служби, з якою органом місцевого самоврядування укладено відповідний договір та яка здійснила поховання померлого, тобто, фактично спір виникнув з приводу грошових коштів, які сплачені позивачем за договором з комунальним підприємством за здійснення безоплатних ритуальних послуг, які не можуть бути розглянуті судом в порядку цивільного судочинства, оскільки спір є публічно-правовим з приводу здійснення органом місцевого самоврядування владних управлінських функцій, та правовідносини між позивачем та органом місцевого самоврядування є публічно-правовими.
Керуючись ст.122 ч. 2 п. 1 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства „Комбінат комунальних підприємств" про стягнення безпідставно одержаних грошових коштів - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Феодосійський міський суд шляхом подання на протязі 5 днів з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Д.С. Бистрякова