Судове рішення #34778289

Справа № 627/387/13-ц

ЗАОЧНЕ Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


25 листопада 2013 року смт. Краснокутськ


Краснокутський районний суд Харківської області у складі :

головуючий суддя - Остапов М.О.

за участю секретаря - Касьян І.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мурафської сільської ради про визнання права власності ,


В С Т А Н О В И В:


До Краснокутського районного суду звернувся ОСОБА_1 з вищенаведеним позовом. Зазначає , що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мама - ОСОБА_2. На час смерті їй належав житловий будинок АДРЕСА_1

В ході прийняття спадщини було встановлено, що правовстановлюючі документи на будинок відсутні, що унеможливлює, на його думку, нотаріальну процедуру прийняття спадщини. Сільська рада відмовила у видачі свідоцтва про право власності та рекомендувала звернутись до суду.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю , просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача , будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового розгляду, в судове засідання не прибула, однак, через канцелярію суду надала заперечення проти позовних вимог ОСОБА_1

В судовому засіданні встановлено :

ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим Мурафською сільською радою Краснокутського району 17 жовтня 2012 року.

Факт споріднення позивача та спадкодавиці підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 , виданим 03 лютого 1954 року Мурафською сільською радою на ім`я ОСОБА_1 В графі мати зазначено - ОСОБА_2.

Відповідно до довідки № 712 від 19 березня 2013 року , виданій Мурафською сільською радою , будинок № АДРЕСА_1 числиться за ОСОБА_2. ОСОБА_1 в ньому зареєстрований та мешкає постійно.

Відповідно до довідки № 714 від 19 березня 2013 року , виданій Мурафською сільською радою , ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право власності, рекомендовано звернутись до суду.

Згідно положень норм Цивільного - Процесуального Кодексу України , щодо обов`язку суду розглядати справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданими відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб , які беруть участь у справі, пред`явлений позов розглядається виключно в межах заявлених вимог.

Згідно ст.ст. 10, 60 Цивільного - Процесуального Кодексу України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно ст.ст. 58, 59 Цивільного - Процесуального Кодексу України належними є докази , які містять інформацію щодо предмета доказування . Сторони мають право обґрунтувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази , які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до вимог ст. 328 Цивільного Кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно статті 392 Цивільного Кодексу України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Суд вважає, що позивач ОСОБА_3 звернувся з обґрунтованим позовом , так - як його право на спадкове майно не може бути реалізованим у відповідності до змісту відповідних статей Конституції та Цивільного Кодексу України

Відповідно до вимог ч.ч. 1, 4 ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися та розпоряджатись своєю власністю… Право власності є непорушним.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 316 Цивільного Кодексу України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Відповідно до вимогч.1 ст. 317 Цивільного Кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 319 Цивільного Кодексу України власник володіє, користується розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 321 Цивільного Кодексу України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

З урахуванням змісту наведених норм, суд вважає, що позивач фактично володіє, користується але позбавлений можливості розпоряджатись , належним йому за законом майном.

Відповідно до статті 1216 Цивільного Кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) , до інших осіб (спадкоємців).

Враховуючи викладене , суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст..ст. 1 - 15, 58 - 60, 208 - 209, 212 - 215 ЦПК України, ст.. 41 Конституції України, ст.ст. 328, 392, 316, 317, 319, 321, 1216 Цивільного Кодексу України ,


В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Мурафської сільської ради про визнання права власності - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1

Судовий збір покласти на позивача.

Рішення може бути оскаржене протягом 10 (десяти ) днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Харківській області шляхом подачі апеляційної скарги , відповідно до вимог ст..ст. 291 - 296 ЦПК України через Краснокутський районний суд.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.



Суддя: М. О. Остапов


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація