Рішення
Іменем України
23 листопада 2007р. Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області в складі головуючого судді Божко Л.А., при секретарі Ровном І.О., за участю представника відповідача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с. Магдалинівка цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання договору оренди земельної ділянки
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2007р. до суду надійшов позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання договору оренди земельної ділянки, посилаючись на те, що 5 березня 2007 р. між сторонами укладений договір оренди земельної ділянки, на підставі чого відповідач зобов'язалася платити орендну плату в грошовій формі, однак, в порушення умов договору, відповідач відмовила позивачці виплатити гроші за користування землею, і видала лише 300 кг ячменю. Тому звернулася до суду та просить винести рішення, яким розірвати договір оренди земельної ділянки, укладений 5 березня 2007 р.
Відповідач в судове засідання з'явилася, проти задоволення позову заперечує, посилаючись на те, що умов договору не порушувала, а позивачка отримала в рахунок орендної плати за 2007 р. за два паї 2000 кг. ячменю.
Позивач в судовому засіданні наполягає на задоволенні позовної заяви, так як вирішили з чоловіком обробляти свою землю самі, однак, підтвердила, що, дійсно, не заперечувала та отримала в рахунок орендної плати за 2007 р. зерно в розмірі 2000 кг.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши докази, суд дійшов до висновку, що в задоволенні позову необхідно відмовити.
Судом встановлено, що 5 березня 2007 р. між сторонами був укладений договір оренди земельної ділянки, після чого зареєстрований в Почино - Софіївській сільській раді за № 242 та Магдалинівським відділом Дніпропетровської філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» за № 040712701217.
Згідно договору /розділ 2/ «орендна плата» встановлено, що «Орендар за погодженням з Орендодавцем може виконувати своє зобов'язання з виплати орендної плати як у грошовій формі так і у натуральній або у відробітковій, що відображається у відповідному додатку, який є невід'ємною частиною даного Договору».
Крім того, статтею 651 ЦК України «Підстави для зміни або розірвання договору» передбачено, що «2.Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом».
Однак, в судовому засіданні встановлено, що при виконанні договору оренди земельної ділянки, орендар не порушувала умови договору, в зв'язку з чим підстав для розірвання вказаного договору не встановлено.
Приймаючи до уваги вищевикладене, керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, ст. ст. 638, 651 ЦК України, суд
РІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання договору оренди земельної ділянки відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Справа №2-1021-07р.