Справа 2-3175/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2007 року
Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу у складі:
головуючого судді Міхеєвої В.Ю.
при секретарі Єруновій О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі цивільну
справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1. 09.08.2007 року звернулася до суду з позовною заявою до відповідача про розірвання шлюбу.
В обґрунтування своїх позовних вимог зазначила, що з 10.11.1995 року перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, від якого сумісних дітей не мають, але відповідач не бажає розривати шлюб через органи РАЦС.
Шлюбні відносини з відповідачем припинили остаточно з квітня 2007 року в зв'язку з тим, що поміж ними відсутнє порозуміння, відсутність спільних інтересів призвела до того, що вони стали практично чужими людьми. В червні 2007 року вона дізналася про подружню зраду відповідача, і це стало основною причиною розпаду сім'ї.
В судове засідання сторони викликалися, не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджується їх розписками.
Позивачка в попередньому судовому засіданні 18.09.2007 року подала письмову заяву, в якій підтвердила свій намір розірвати шлюб та просила розглянути справу за її відсутності в зв'язку з виїздом на проживання в м. Київ та створення нею іншої сім'ї.
Відповідач ОСОБА_2надав письмову заяву, в якій зазначив, що він не заперечує проти розірвання шлюбу та просить розглянути справу за його відсутності.
Суд, враховуючи письмові заяви сторін, в яких вони підтвердили своє небажання зберегти сім'ю, вивчивши письмові матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 10.11.1995 року у виконкомі Лозуватської сільської ради народних депутатів Криворізького району Дніпропетровської області, актовий запис № 65 (а.с. 4).
Від шлюбу неповнолітніх дітей не мають, але в зв'язку з небажанням відповідача оформити розірвання шлюбу через органи РАЦС, позивачка просить вирішити це питання у судовому порядку.
Сторони на примирення не згодні, мешкають окремо, не підтримують подружніх відносин та не ведуть спільне господарство, що призвело до того, що
2
фактично сім'я розпалася. Як вбачається з їх письмових заяв, на розірванні шлюбу категорично наполягають, і за таких обставин суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме їх інтересам.
Враховуючи, що у подружжя другий шлюб, суд стягує з відповідача на користь держави державне мито при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу в сумі 25 грн., позивачку від сплати звільняє.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 105 ч.3, 110 ч.1, 112 Сімейного кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 10.11.1995 року у виконкомі Лозуватської сільської ради народних депутатів Криворізького району Дніпропетровської області, актовий запис № 65, від якого неповнолітніх дітей немає, між ОСОБА_1та ОСОБА_2, розірвати.
Стягнути при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу зОСОБА_225 грн. державного мита на користь держави, ОСОБА_1 від сплати звільнити.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу, а апеляційна скарга подається у такому ж порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили через десять днів, якщо заяву про апеляційне оскарження рішення суду або апеляційну скаргу у зазначений строк не буде подано.