Судове рішення #3476016

Справа № 2-4151\2007

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2007 року Дзержинський районний суд м.  Кривого Рогу у складі:

головуючого-судді:         Валуєвої В .Г.

при секретарі:      Лазоренко Д.М.

за участю представника відповідача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м.  Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання правочину договору дарування садиби дійсним та визнання права власності на земельну ділянку,  -

 

встановив:

 

Позивач звернулась до суду із вказаним позовом.  В обґрунтування своїх вимог посилається на те,   що її мати ОСОБА_3 купила у ОСОБА_4 садибу,   розташовану за адресою: АДРЕСА_1,   яка складається з житлового будинку А-1,   літньої кухні Б,   гаражу В,   вбиральні Г,   сараю Д,   Е,   Ж,   водоколонки І,   замощення II,   паркану 1-3,   розташованих на земельній ділянці площею 0,  0894га. Відповідно договору дарування від 21.12.2006р. ОСОБА_3 подарувала їй житловий будинок з господарськими будівлями за вказаною адресою. Відповідно зазначеного договору,   право власності на земельну ділянку переходить до обдарованої після оформлення документів для переоформлення її на протязі двох місяців з дня посвідчення зазначеного договору. Однак право власності на земельну ділянку не було зареєстровано на ім'я ОСОБА_3,   у зв'язку з чим вона - позивач - не має можливості отримати державний акт на землю на своє ім'я. Позивач користується домоволодінням та земельною ділянкою,   але не має можливості належним чином оформити право власності на землю,   тому вона змушена звернутись до суду і просить визнати вказаний правочин договору дарування житлового будинку із земельною ділянкою дійсним та визнати за нею право власності за земельну ділянку за вказаною адресою.

В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача проти позову не заперечувала,   пояснивши,   що відповідач,   після укладання договору купівлі-продажу не зверталась в Управління земельних ресурсів,   оскільки вважала,   що при оформленні будинку до неї перейшло право власності і на земельну ділянку,   тому Державний акт вона не отримала,   а своїй дочці подарувала домоволодіння із земельною ділянкою.

Вислухавши позивача,   представника відповідача,   дослідивши матеріали справи,   суд приходить до висновку,   що позов підлягає задоволенню. Так,   на підставі договору купівлі-продажу садиби від 28.10.2005р.,   посвідченого ОСОБА_5,   приватним нотаріусом Криворізького міського нотаріального округу,   зареєстрованого в реєстрі за НОМЕР_1 ОСОБА_3 - відповідач в справі - набула право власності на садибу та земельну ділянку,   що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 7),   однак право власності на земельну ділянку на своє ім'я не переоформила у встановленому законом порядку. На підставі договору дарування житлового будинку із господарськими спорудами від 21.12.2006р.,   посвідченогоОСОБА_6 ,   приватним нотаріусом Криворізького міського нотаріального округу,   зареєстрованого в реєстрі за НОМЕР_2,   ОСОБА_3 подарувала,   а ОСОБА_2 прийняла у дар домоволодіння АДРЕСА_1 яке складається з житлового будинку А-1,   житловою площею 30,  3кв.м. ,   літньої кухні Б,   гаражу В,   вбиральні Г,   сараю Д,   Е,   Ж,   водоколонки І, 

 

2

замощення II,   паркану 1-3,   розташованих на земельній ділянці площею 0,  0894га.,   на яку право власності перейде обдарованій після оформлення документів для переоформлення її на протязі двох місяців з дня посвідчення зазначеного договору дарування (а.с. 8).

Відповідно ч.3  ст.  719 ЦК України договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

Зазначений договір дарування укладено відповідно діючого законодавства,   тому суд визнає його дійсним.

Відповідно  ст.  120 Земельного кодексу України при переході права власності на будівлю право власності на земельну ділянку переходить на підставі цивільно-правових відносин.

Відповідно ч.1  ст.  377 ЦК України,   до особи,   яка придбала житловий будинок,   будівлю або споруду,   переходить право власності на земельну ділянку,   на якій вони розміщені,   без зміни її цільового призначення,   у межах,   встановлених договором.  Якщо договором про відчуження житлового будинку,   будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначений,   до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки,   яка зайнята житловим будинком,   будівлею або спорудою,   та на частину земельної ділянки,   яка є необхідною для їх обслуговування.

Так,   договір дарування житлового будинку з господарськими будівлями від 21.12.2006р. визнано дійсним.  Крім того,   відповідно витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно КП «КБТІ» позивачу на праві приватної власності належить житловий будинок з господарськими будівлями АДРЕСА_1 та зареєстрований в реєстровій книзі 26доп-186 за НОМЕР_3 (а.с. 9) тому,   суд визнає за позивачем право власності на земельну ділянку.

На підставі викладеного,   керуючись  ст.   ст.  15,   60,   212,   215,   223 ЦПК України,    ст.   ст.  328,   377ч.1,   719ч.3 ЦК України,    ст.  120 Земельного кодексу України суд ,   -

 

вирішив:

 

Позов задовольнити повністю.

Визнати дійсним договір дарування житлового будинку з господарськими будівлями,   розташованих за адресою: АДРЕСА_1 на земельній ділянці площею 0,  0894га. від 21.12.2006р.,   посвідченого ОСОБА_6 ,   приватним нотаріусом Криворізького міського нотаріального округу,   зареєстрованого в реєстрі за НОМЕР_2,   за яким дарувальником є ОСОБА_3,   а обдарованою - ОСОБА_2.

Визнати за ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження право власності на земельну ділянку площею 0,  0894га.,   яка розташована за адресою: АДРЕСА_1,   яка належить їй на підставі договору дарування житлового будинку з господарськими будівлями від 21.12.2006р.,   посвідченого ОСОБА_6 ,   приватним нотаріусом Криворізького міського нотаріального округу,   зареєстрованого в реєстрі за НОМЕР_2 та на підставі Державного акту серії ЯА НОМЕР_4,   виданого виконкомом Криворізької міської ради 25.07.2005р. реєстраційний номер НОМЕР_5 була виділена у приватну власність ОСОБА_4.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подання до Дзержинського районного суду м.  Кривого Рогу заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його оголошення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,   якщо таку заяву не було подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація