Судове рішення #3472533
Справа № 2-288/2008 року

Справа № 2-288/2008 року

                                 

 

 

                                   З А О Ч Н Е     Р І Ш Е Н Н Я                                  

                                                       І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

          4 грудня 2008року                                                                               смт. Демидівка

  Демидівський районний суд  Рівненської області

У складі:

головуючого судді  А.С.Лободзінський

при секретарі О.О.Вінічук,

з участю:  позивача ОСОБА_1.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про  визнання особи такою, що втратила право на користування житловим будинком та усунення перешкод пов”язаних з реєстрацією проживання особи,-

 

                                                                 В С Т А Н О В И В :

             ОСОБА_1.  звернувся  з позовною заявою до ОСОБА_2.  про  визнання  його таким, що втратив право на користування житловим приміщенням та усунення перешкод пов”язаних з реєстрацією  проживання.        

         В обгрунтування позовних вимог вказав, що він є власником житлового будинку з надвірними будівлями, що знаходиться за адресою:  АДРЕСА_1.  Його донька ОСОБА_3. перебувала в  зареєстрованому шлюбі з відповідачем ОСОБА_2. понад вісім років.  Обставини склались так, що донька з відповідачем  проживали в його будинку, і відповідно відповідач був  прописаний в ньому. В червні 2007року  шлюб між ними розірвано. Після розлучення донька залишилась проживати з ним, а відповідач повернувся проживати до своїх батьків, де і проживає більше року . За період проживання відповідача  цінність житлового будинку внаслідок його трудових та грошових затрат не збільшилась.  Всі обов”язки, щодо утримання будинку виконує  він як власник  житла. Реєстрація відповідача в даному будинку створює для нього  перешкоди у володінні належним йому майном, зокрема не може отримати житлові та інші соціальні  пільги.  Оскільки відповідач  ОСОБА_2. в добровільному порядку не припинив реєстрації свого проживання в   будинку належному йому -ОСОБА_1., просить суд визнати ОСОБА_2.  таким, що втратив право на користування житловим приміщенням .

         В судовому засіданні   позивач  ОСОБА_1  позовні вимоги підтримав повністю з тих же підстав, та   пояснив, що реєстрація відповідача в належному йому на прав власності    будинку створює  перешкоди у володінні даним майном, в отриманні   житлових та інших соціальних  пільг, тому   і просить визнати ОСОБА_2. таким, що  втратив право на користування житлом.

         Відповідач  ОСОБА_2. в судове засідання не з»явився. Заперечень проти позову не надав, хоча про час і дату розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується зворотнім повідомленням про врученням судової повістки. Про причини своєї неявки суд не повідомив.

            Відповідно до  ч.1  ст.224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

            Так як відповідач на  судовий розгляд справи  не з”явився і про причини неявки суд не повідомив, хоча був завчасно повідомлений  про час та місце розгляду справи, а  позивач  не заперечує проти заочного розгляду справи, суд рахує за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.  

            Заслухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі з  постановленням заочного рішення з наступних підстав.

              Відповідно до Свідоцтва про право на спадщину за заповітом власником житловий будинку з надвірними будівлями, що знаходиться за адресою  АДРЕСА_1 є ОСОБА_1.(а.с.5)

           Факт  реєстрації  ОСОБА_2.  в будинку  ОСОБА_1., крім  пояснень позивача  підтверджується  відміткою   у будинковій книзі (а.с.6-8).

           З пояснень позивача та з матеріалів справи вбачається, що  починаючи з 15 червня 2007 року ОСОБА_2.  припинив шлюбні відносини з донькою  позивача( а.с.9), після цього в будинку ОСОБА_1 не проживав, однак  самостійно  реєстрації свого  проживання  не скасував. Зазначені  обставини, також підтверджуються  довідками  Демидівської селищної  ради  Демидівського району №622 від 04.11.2008 року та  №703 від 05.11.2008  року.(а.с. 10, 11).

         Відповідно до ст.ст. 71,72 Житлового  Кодексу у разі  відсутності  по місцю проживання  без поважних причин  понад шість місяців,  особа вважається  такою, що втратила право на  користування жилим приміщенням.

         Таким, чином ОСОБА_2. хоча і не скасував реєстрації свого проживання в будинку ОСОБА_1. , однак втратив право на користування даним житлом.

         Відповідно до ст.391 ЦК України, власник має право вимагати  усунення  перешкод у здійсненні ним права користування  та розпорядження своїм майном.

         Зі змісту ч.2 ст.16 ЦК України, вбачається, що суд  може захистити цивільне право  або інтерес особи у спосіб відмінний від того, що встановлений договором або законом. 

         На підставі наведенного, оцінивши всі зібрані по справі  докази, суд рахує необхідним визнати  ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим будинком, що належить на праві приватної власності  ОСОБА_1, та знаходиться по АДРЕСА_1  та усунути перешкоди у здійснені права власності.

         Враховуючи наведене, на підставі ст.ст.71-72 ЖК, ст.ст.15-16, 391ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11,60, 209,214-215, ч.1  ст.224 ЦПК України, -

                                                           

                                                                     Р І Ш И В :

         Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2про  визнання особи такою, що втратила право на користування житловим будинком та усунення перешкод пов”язаних з реєстрацією проживання особи  - задовольнити.

         Визнати  ОСОБА_2    таким, що втратив право на користування житловим будинком, що розміщений за адресою   АДРЕСА_1  та усунути перешкоди у здійсненні  ОСОБА_1 свого права власності на будинок, шляхом анулювання реєстрації проживання в ньому  ОСОБА_2.

         Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення може бути оскаржено до Рівненського апеляційного суду через Демидівський районний суд з поданням в десятиденний строк заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням в двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги.

            Заочне рішення може бути також оскаржено і без подачі заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення.

 

Суддя підпис

 

Суддя Демидівського районного суду                                                А.С.Лободзінський

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація