Справа № 2-280/2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
4 грудня 2008 року смт. Демидівка
Демидівський районний суд, Рівненської області.
одноособово суддя А.С.Лободзінський
при секретарі О.О.Вінічук
з участю позивачки ОСОБА_1., представника відповідача ОСОБА_2.
провівши попереднє судове засідання по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Глибокодолинської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини ,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1. звернулась до суду з позовною заявою до Глибокодолинської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
В обґрунтування позовних вимог вказала, що вона народилась в с. Копань Демидівського району Рівненської області. Однак, протягом останніх 28 років проживає разом із своєю сім”єю в Республіці Білорусь.ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_3., який проживав у селі Копань Демидівського району Рівненської області. Внаслідок смерті батька по місцю його проживання відкрилась спадщина. Коли вона, як спадкоємиця майна померлого за законом звернулась в нотаріальну контору з приводу оформлення спадщини на своє ім»я, то йому було відмовлено. Свою відмову нотаріус мотивував тим, що нею пропущено строк для прийняття спадщини, який встановлений ст. 1270 ЦК України. І відповідно до ст. 1272 ЦК України запропоновано звернутися до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Даний строк пропустила по тій причині, що постійно проживає в іншій державі, тому і не подала вчасно заяву про прийняття спадщини за місцем її розташування. У відповідності зі ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий термін, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Під час попереднього судового засідання позивачка ОСОБА_1. позовні вимоги підтримала повністю з тих же підстав.
Представник відповідача - Глибокодолинської сільської ради ОСОБА_2. позовні вимоги визнає повністю, не заперечує проти визначення ОСОБА_1. додаткового строку для прийняття спадщини.
Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав суд ухвалює рішення про задоволення позову. Визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Судом встановлено, що ОСОБА_3, який проживав у селі Копань Демидівського району Рівненської області помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджує свідоцтво про смерть серія НОМЕР_1 (а.с.5).Внаслідок смерті по місцю його проживання відкрилась спадщина.
Факт родинних зв”язків між ОСОБА_3. та ОСОБА_1., як спадкоємицею майна померлого, підтверджується свідоцтвом про її народження.( а.с.6). 22 серпня 1978 року між ОСОБА_1. та ОСОБА_4. було укладено шлюб, після одруження дружині присвоєно прізвище ОСОБА_4.
З матеріалів справи вбачається, що після смерті ОСОБА_3. спадкова справа не заводилась. (а.с.12). Позивачка ОСОБА_1., яка є спадкоємицею майна померлого за законом, проживає протягом останніх 28 років разом із своєю сім”єю в Республіці Білорусь, тому і не змогла вчасно звернутись до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини, з заявою про прийняття спадщини, після смерті батька ОСОБА_3., який проживав в с.Копань Демидівського району, а тому і пропустила встановлений законом строк.
Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Постійне проживання в іншій державі, суд визнає поважною причиною пропуску ОСОБА_1 шестимісячного строку для прийняття спадщини і рахує за необхідне визначити їй додатковий строк, достатній для подання в Демидівську районну державну нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_3..
Враховуючи наведене, на підставі ст. 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 60, ч.4 ст. 174 ,208-209,212, 213, 214, 215, -
Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Глибокодолинської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_3 додатковий строк, достатній для подання нею в Демидівську районну державну нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1-терміном чотири місяці.
Рішення може бути оскаржене до Рівненського апеляційного суду через Демидівський районний суд з поданням в десятиденний строк заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням в двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги.
Рішення може бути також оскаржене і без подачі заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили в разі неподання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк по закінченні цього строку. В разі подання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк, а в подальшому неподання апеляційної скарги рішення суду набирає законної сили по закінченні десятиденного строку.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
С У Д Д Я: підпис
Суддя Демидівського районного суду А.С.Лободзінський